Basketbolda Kolay Maç Yok…

31 Ocak 2012 Salı, 08:57
Basketbolda Kolay Maç Yok…

Türkiye Kadınlar Basketbol Ligi’nde (TKBL) liderliğini sürdüren Fenerbahçe’de, antrenör Georgios Dikaioulakos, ”Skor olarak bakılacak olursa kolay bir maç gibi gözükebilir, ama kesinlikle değildi. Basketbolda kolay maç diye bir şey yok” dedi. Dikaioulakos, 92-65 kazandıkları Homend Antakya Belediyesi maçının ardından düzenlenen basın toplantısında, oyuncularının, maçın başından itibaren, aldıkları tüm kuralları sahada uyguladığını ve takımının, iyi bir ritm yakalayarak zor bir maçı kazandığını söyledi. Bu maçın zor olacağını daha önceden bildiklerini vurgulayan Dikaioulakos, şöyle konuştu: ”Rakip takıma çok saygımız vardı. Kadrosunu ve oyuncularını biliyorduk. Gerçekten zor bir maç olacağını da düşünüyorduk. Tabii ki kişisel düşüncem, ama kendi takımımın çok daha iyi olduğunu biliyorum. Agresif savunma yaparak kazanmasını bildik. Belki dışarıdan basit, kolay bir maç gibi gözüktü, ama basketbolda kolay maç diye bir şey yoktur. Biz mentalitemizi ortaya koyduk.”Homend Antakya Belediyesi Teknik Sorumlusu Levent Deringöl ise, Fenerbahçe’nin kaliteli oyunculardan kurulu, kaliteli bir takım olduğunu, TKBL’deki konumunun bunun göstergesi olduğunu ifade etti. Prensip olarak, Fenerbahçe de Galatasaray da olsa yenilgiyi kabul ederek maça çıkmanın hoş bir durum olmadığını anlatan Deringöl, takım olarak kazanmak için gerekli hazırlıkları yaptıklarını, ancak rakibe güçlerinin yetmediğini söyledi. Deringöl, kendi takımına da saygı duyulması gerektiğine değinerek, bundan sonraki maçlarda takımın yıpranmaması için çalışacaklarını, gelecek haftalarda çok önemli karşılaşmalara çıkacaklarını dile getirdi.
 
 
Bundan sonraki maçların, takımın kaderini belirleyeceğine dikkati çeken Deringöl, şöyle devam etti:
 
 
”önümüzde Optimum TED Ankara Kolejliler, ıstanbul üniversitesi, Mersin ve BOTAş maçları var. Yendiğimiz takdirde dördünün de üstüne çıkabilmemiz söz konusu.
 
 
 O yüzden takımın bu maçtan etkilenmemesi gerektiğini düşünüyorum. Fenerbahçe’ye de maçın sonuna kadar bize duydukları saygıdan dolayı teşekkür ediyorum. Belki de çekindiklerinden, farklı bir sonuç ortaya çıkabileceğinden dolayı son ana kadar güçlerini kullandılar ve önemli oyuncularını sahadan çekmediler.” AA

You must be logged in to post a comment Login

Yorum yazın...

Wordpress Haber Teması Tasarım ve Programlama: Seçkin Talanöz