Son Dakika
24 Ocak 2018 Çarşamba

Basketbol Seyirciyle Güzel…

09 Şubat 2012 Perşembe, 18:09
Basketbol Seyirciyle Güzel…

Durur: “Homend Antakya Belediyespor takımını kutluyorum. çok güzel bir ortam yaratılmış burada. Basketbol, seyirciyle güzelleşen bir oyun ve Antakyalılar bunu çok iyi başarmışlar.”
 
 
 
Homend Antakya Belediyespor’un 76-67 kazandığı maç sonrası yaptığı basın toplantısında Türkiye Kadınlar Basketbol Ligi (TKBL) ekiplerinden ıstanbul üniversitesi’nin teknik sorumlusu Alper Durur, basketbolun seyirciyle güzelleşen bir oyun olduğunu ifade ederek “Homend Antakya Belediyespor takımını kutluyorum. çok güzel bir ortam yaratılmış burada. Bu spor, seyirciyle güzel. Bunu da çok iyi başarmışlar.” Dedi.
 
Aldıkları bu mağlubiyetle ligde kalma umutlarının sonlandığını ifade eden Durur, ekonomik olarak 1. Lig’de oynamalarının kendilerini çok aştığını kaydederek şöyle devam etti: ”Türkiye’nin en genç kadrosuyla oynuyoruz. 1994 doğumlu oyuncumuz 25 dakika ortalamayla oynuyor. Birinci Lig ekonomik olarak bizi çok aştı.
 
 Ekonomik güç çok önemli, biz bunu başaramadık. Antakya Homend Belediyespor maçı büyük ihtimalle ligde kalma umutlarımızın sonlandığı maçtı. Ama biz Türk kadın basketbolunun en eski takımı ve alt yapılardan milli takıma en fazla oyuncu veren kulübü olarak ligde kalan mücadelemizi en iyi şekilde sürdürmeye çalışacağız. Sonuçta bizim bir diğer misyonumuz da Türk Bayan Basketboluna oyuncu yetiştirerek hizmet vermektir. Takımımızın alt yapısı çok iyi. Takım düşerse yine çıkar.” Homend Antakya Teknik Sorumlusu Levent Deringöl ise alınan galibiyetle birlikte iyice rahatladıklarını belirterek alınan bu güzel galibiyetten dolayı oyuncularını kutladı. ıstanbul üniversitesi’nin çok köklü ve sistemli bir takım olduğunu belirten Deringöl, ”Bu maçın çok zor olacağını biliyordum. Lig sonuncusu olması bir takımın kötü olduğunu göstermez. ıstanbul üniversitesi, bu maçı çıkış maçı olarak görecekti. O yüzden çok zor ve sert geçeceğini düşünüyordum.” şeklinde konuştu.
 
Deringöl muhteşem desteklerinden dolayı taraftarlara da teşekkür etti. H. Bozok

You must be logged in to post a comment Login

Yorum yazın...

Wordpress Haber Teması Tasarım ve Programlama: Seçkin Talanöz