Son Dakika
15 Ağustos 2018 Çarşamba

Başkent’te Hatay Günleri….

21 Şubat 2012 Salı, 09:01
Başkent’te Hatay Günleri….

Aydeğer, 30 Mayıs-3 Haziran tarihleri arasında Ankara’da yapılacak olan “Başkent’te Hatay Günleri” etkinliği ile Hatay’ı her yönüyle Türkiye’ye tanıtmak istediklerini belirtti.
 
 
 Hatay Birlik Vakfı Başkanı ıhsan Aydeğer, yaptığı açıklamada, bu etkinliği ayrıca uluslararası alana taşıyarak Hatay’ın uluslararası anlamda tanıtımını sağlamayı hedeflediklerini kaydetti.
 
 
 
Bu yıl ikincisi düzenlenecek olan Başkent’te Hatay Günleri’nin 5 gün süresince Atatürk Kültür Merkezi bitişiğindeki Hipodrom alanında yapılacağını ifade eden Aydeğer, şöyle devam etti:
 
 
 
“Amacımız Hatay’ımızı her yönüyle Türkiye’ye tanıtmak, bunun yanı sıra Hatay’ın ve Hataylıların kalkınmasına katkıda bulunmaktır. Bu etkinliğin organizasyon görevi Hatay Valiliği tarafından vakfımıza verilmiş olup, programa başta Hatay Valiliği olmak üzere belediyeler, Mustafa Kemal üniversitesi, sivil toplum kuruluşları katılacaktır.”
 
 
 
 
 Aydeğer, Hatay Birlik Vakfı’nın, bu etkinlik için 11 komiteden oluşan 50 kişilik bir organizasyon komitesi oluşturduğunu ve fuar alanında gerekli çalışmaları yaparak Ankara’da ve Türkiye’de ilk defa uygulanacak bir fuar alanı projesi ile çalışmalara başladığını ifade etti.
 
 
 
Alanda sanatçılar, esnaf, sanayici ve turizmciler ile belediyeler ve kaymakamlıklar için kapalı ve açık alanlarda stantlar oluşturulacağının altını çizen Aydeğer, “Ziyaretçilerimizin dinlenebilecekleri, yemek yiyebilecekleri mekanlar düzenlenmiştir. Basın ve sanatçılarımız için de mekan tahsis edilmiş olup ayrıca sahneye kurulu sinevizyon ile firmalarımızın görsel tanıtımı da düşünülmüştür” dedi.
 
 
 
 
Aydeğer, fuar alanının her gün saat 09.00’dan 21.00’a kadar açık kalacağını bildirerek, çeşitli etkinliklerin sergileneceği Hatay günlerinin gala gecesinde de Antakya Medeniyetler Korosu’nun sahne alacağını sözlerine ekledi. AA

You must be logged in to post a comment Login

Yorum yazın...

Wordpress Haber Teması Tasarım ve Programlama: Seçkin Talanöz