Başkanlar sorun dinledi…

07 Temmuz 2014 Pazartesi, 11:04

CHP Hatay Büyükşehir Belediye Başkanı Lütfü Savaş ve CHP’li Defne Belediye Başkanı İbrahim Yaman Dostluk çay bahçesinde Defne Beldesine bağlı muhtarlarla bir araya geldi.

Muhtarların Mahallelerinde yaşadıkları sıkıntıları dinlemek için gerçekleştirilen toplantıya CHP Hatay Milletvekilleri, Mehmet Ali Ediboğlu, Refik Eryılmaz, Hasan Akgöl, CHP’li Hatay Büyükşehir Belediye Başkanı Lütfü Savaş, CHP’li Defne Belediye Başkanı İbrahim Yaman, CHP Defne İlçe Başkanı Mehmet Gönenç, CHP’li üyeler ve muhtarlar katıldı.

Muhtarların su kıtlığı sebebiyle yaşadığı sıkıntılara açıklık getirerek sözlerine başlayan Hatay Büyükşehir Belediye Başkanı Lütfü Savaş, “Su çok önemli bir konu. Bazı bölgelerimizde su sıkıntısı vardı. Bütün sular ortak bir şekilde dağıtılacak. Su dağıtımında kardeş payı yapacağız. Hatay’ı yer altı kaynaklarıyla beslemeye çalışıyoruz” dedi.

YAMAN’DAN VATANDAŞLARA UYARI

Geçekleştirilen toplantıların devamının geleceğini müjdeleyen Defne Belediye Başkanı İbrahim Yaman , “Sorunları beraber atlatacağız. Vatandaşlar suyu görünce bahçe sulamasın. İhtiyacını karşılayacak kadar su kullansınlar” sözleri ile vatandaşlara da uyarılarda bulundu.

Sıkıntılarını dile getiren muhtarlardan biri olan Sümerler Mahallesi Muhtarı Mehmet Keskin, “Biz Sümerler Mahallesi olarak üvey evlat muamelesi görüyoruz. Sümerlerde her şey berbat parklarımıza hizmet gelmedi” ifadelerini kullandı.

Sümerler Mahalle Muhtarı Mehmet Keskin’in sözleri üzerine cevaben bir konuşma yapan Hatay Büyükşehir Belediye Başkanı Lütfü Savaş, “Biz Doğalgazı getirirken belirli bir yol izledik. Sümerler Mahallesine Doğalgaz gelecek diye mahallenin yollarına yama yaptık. Bölge müdürünü yatırım konusunda zor ikna ettik. Doğalgaz sorunu halledilince Sümerler Mahallesini toparlayacağız” ifadelerini kullandı.

Lütfü Savaş son olarak Karaçay bölgesinde yapımı başlayan Karaçay Barajından da umudunu kestiğini belirtti.

You must be logged in to post a comment Login

Yorum yazın...

Wordpress Haber Teması Tasarım ve Programlama: Seçkin Talanöz