Hatay, Antakya, Defne, Samandağ, Arsuz Radyosu Dinle

Başkan Yılmaz Esnafla bir araya geldi…

Antakya Belediye Başkanı İzzettin Yılmaz, Hürriyet Caddesi ve çarşı esnafını ziyaret etti.

Başkan Yılmaz, ziyaretlerinde hâl hatır sordu, hayırlı işler dileğinde bulundu, esnafın talep ve önerilerini dinledi.

Ziyaretler esnasında esnafla sık sık sohbet eden Başkan Yılmaz Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın belediyecilik anlayışını kendine şiar edindiğini, “Antakya Yüzyılı” sloganı ile hizmetlerini sürdürdüğünü söyledi.

Bugüne kadar Antakya’nın gelişimine katkı koyan, hizmet eden herkese teşekkür eden Başkan Yılmaz, geçmişten aldığı mirası gelecek kuşaklara en güzel şekilde aktarmak için çalışmalarını sürdüreceğini belirtti.

2023 yılının Antakya için milat olacağını aktaran Yılmaz, “Artarak devam eden hizmetlerle Antakya bilimin, sanatın, sporun ve hizmetlerin başkenti olacak. Antakya yüzyılı prensibi ile çalışmalarımıza devam edeceğiz” dedi.

Öte yandan Antakya Belediye Başkanı İzzettin Yılmaz;

Hristiyan vatandaşların Noel Bayramı’nı yayınladığı bir mesajla kutladı. 

 Başkan Yılmaz mesajında: “Antakya’mız ve Hatay’ımız farklı dinlere, mezheplere ve etnik unsurlara asırlardır ev sahipliği yapmış, insanların barış ve hoşgörü duyguları ile kardeşçe bir arada yaşadığı dünyaya örnek bir şehir konumundadır. Bu kıymetli mirası karşılıklı saygı, sevgi ve hoşgörü ruhuyla geleceğe taşımak hepimizin görevi ve sorumluluğudur. 

Bu duygu ve düşüncelerle, medeniyetler şehri ilimizde yüzyıllardan beri barış ve huzur içinde yaşadığımız Hristiyan hemşehrilerimizin ve tüm Hristiyan aleminin Noel Bayramı’nı kutluyor, nice yıllar temenni ediyorum.”