Başkan Yaman: “Zayıf yanlarımızı güçlendirmek istiyoruz”…

14 Ağustos 2014 Perşembe, 09:00

Hatay’ın yeni kurulan ilçelerinden Defne’de, stratejik planın belirlenmesi için gerçekleştirilen çalıştay çok ilgi gördü.

“İlçemizin ilk stratejik planına katkıda bulunmak üzere ülkemizin çeşitli şehirlerinden gelen konuklarımızla, sivil toplum örgütlerimize, bilim insanlarımıza katılımlarından dolayı teşekkür ediyorum.” Diyerek açılış konuşmasına başlayan; Defne Belediye Başkanı Dr. İbrahim Yaman, toplantıda, Defne Belediyesi’nin stratejik planına tüm paydaşların görüşlerini katıklarını, kuruluş aşamasındaki Defne İlçesi’nin ilk stratejik planlamasında sivil toplum örgütlerinin, üniversitenin, iş adamlarının ve konularında ülke genelinde söz sahibi olan uzmanların görüşlerini alarak Defne’ye yeşertmeyi amaçladıklarını söyledi.

Harbiye Teras Agua Park’ta yapılan çalıştayla bir ilke de imza attıklarını vurgulayan Başkan Dr. Yaman, konuşmasında “Köyden mahalleye, beldeden ilçeye geçişte, bu coğrafyada yaşayan insanlarımızın hayat kalitesini arttırmak, yıllarca ihmal edilmiş köy ve beldelerimizin çağdaş bir yapıya kavuşmasını sağlamak amacındayız.

Hazırlanan stratejik planımızda ana hedefimiz; güçlü yanlarımızı farkına vararak avantajlarından faydalanmak, zayıf yanlarımızı güçlendirmek üzere tedbirler almak, İlçemizin önüne çıkabilecek fırsatlara dair bir program oluşturmak ve tehditlere karşı önlemler geliştiriyoruz.” İfadelerine yer verdi.

 

You must be logged in to post a comment Login

Yorum yazın...

Wordpress Haber Teması Tasarım ve Programlama: Seçkin Talanöz