Son Dakika
11 Aralık 2017 Pazartesi

Başkan Teksöz; Validen plaket aldı…

05 Eylül 2014 Cuma, 20:37
abdulkadir_teksoz_celalettin_lekesiz_asya_gazetesi

Hatay Esnaf ve Sanatkârları Odaları Birliği (HESOB) Başkanı Abdulkadir Teksöz; ön ayak olduğu ve ‘Samandağ İpeği’nin tanıtımının gerçekleştiği defilede esnafın yoğun ilgisiyle karşılaştı. Esnaf dostu Abdulkadir Teksöz’ü esnafla birlikte Hatay Valisi M. Celalettin Lekesiz de tebrik etti.

Her zaman mütevazı tavırlarıyla bilinen Hatay’ın en saygın sivil toplum kuruluşlarından biri olan HESOB’a yıllardır başkanlık eden Abdulkadir Teksöz; Vali Lekesiz tarafından kendisine takdim edilen başarı plaketini alırken “ Bu plaketi Hatayımızın tüm esnafı adına almanın gururunu yaşıyorum” dedi ve Hatay esnafının her zaman en iyisine layık olduğunu vurguladı.

Akdeniz Ülkeleri Mutfak günleri kapsamında Hürriyet Caddesi’nde Hatay’ın ipekleriyle dokunan bir defile gerçekleştirildi.

Hürriyet Caddesi’nde gerçekleşen defileye; Hatay Valisi M. Celalettin Lekesiz, MKÜ Rektörü Hüsnü Salih Güder, HESOB Başkanı A. Kadir Teksöz, Proje paydaşları ve vatandaşlar katıldı.

Birbirinden güzel ipek işlemelerin sergilendiği podyumda mankenlerin zarafeti ise gözlerden kaçmadı.

Hatay’ın Samandağ ilçesine özgü İpeklerle dokunan yöresel kıyafetleri giyen mankenler vatandaşlardan da tam not aldı. Vatandaşlar defilede sergilenen kıyafetlerin şıklığına vurgu yaptı.

You must be logged in to post a comment Login

Yorum yazın...

Wordpress Haber Teması Tasarım ve Programlama: Seçkin Talanöz