Başkan Savaş’tan iade-i ziyaret…

15 Temmuz 2014 Salı, 10:23

Hatay Büyükşehir Belediye Başkanı Doç. Dr. Lütfü Savaş Antakya Gazeteciler Cemiyeti’ne iade-i ziyarette bulundu.

AGC Toplantı salonunda gerçekleşen ziyarete CHP Hatay Milletvekili Hasan Akgöl, AGC Başkanı Ahmet Abdullahoğlu, AGC Yönetim Kurulu üyeleri ve basın mensupları katıldı.

Hatay Büyükşehir Belediye Başkanı Lütfü Savaş’a AGC’yi ziyaretinden dolayı teşekkür ederek sözlerine başlayan Antakya Gazeteciler Cemiyeti Başkanı Ahmet Abdullahoğlu, “Büyükşehir Belediye Başkanımızı, başkanlığı kazanması dolayısıyla kutluyorum. Başkanımızın tarihi evlere sahip çıkmasını istiyorum. Gerçi Başkanımız Antakya Belediye Başkanıyken bu konuyla alakalı bir çalışma yapmıştı. Hatay’da 3 semavi dini bir arada yaşıyoruz. Ama buranın reklamını yapamıyoruz” dedi.

SAVAŞ: AMACIMIZ HATAY’A HİZMET ETMEK

Mübarek Ramazan ayının hayırlara vesile olmasını dilediğini aktararak sözlerine başlayan Hatay Büyükşehir Belediye Başkanı Lütfü Savaş, “Amacımız Hatay’a hizmet vermek. Hatay 43 yıldır ilk defa bu kadar kurak bir yaz geçiyor. Su kaynaklarımızdan gelen su miktarları düştü. Biz Hatay’ın su sorunu çözmek için kalıcı çözümler üzerinde çalışıyoruz” sözlerini kaydetti.

Günde 20 noktaya asfalt ve yama çalışması yaptıklarını da sözlerine ekleyen Başkan Savaş, “Biz hemşerilerimize verdiğimiz sözleri tutmak istiyoruz. Kanunlara göre ana arterler ve yeşil alanlar Büyükşehir Belediyesinin sorumluluğunda. Beni mecliste zorlamalarının bir sakıncası yok. Ben bu zorlukları bilerek aday oldum. Mecliste çoğunluk olmak Başkanın yetkilerini elinden almak değildir” sözleri ile AKP’li meclis üyelerine üstü kapalı eleştirilerde bulundu.

Her şeyi Hatay Büyükşehir Belediyesi Meclisiyle beraber yapmak istediklerine de vurgu yapan CHP Hatay Büyükşehir Belediye Başkanı Lütfü Savaş, “Hatay’ın dokusuna uygun hareket etmek zorundayız. Muhalefet etmek her şeyin karşısında olmak değildir” sözleri ile açıklamalarını noktaladı.

You must be logged in to post a comment Login

Yorum yazın...

Wordpress Haber Teması Tasarım ve Programlama: Seçkin Talanöz