Son Dakika
18 Ocak 2018 Perşembe

Başkan Savaş’tan Anlamlı Mesaj…

09 Kasım 2013 Cumartesi, 12:02
Başkan Savaş’tan Anlamlı Mesaj…

Antakya Belediye Başkanı Doç.Dr. Lütfü Savaş, 10 Kasım Atatürk’ü Anma Günü ve Atatürk Haftası nedeniyle yayınladığı mesajında; ‘ülke tarihimizin en şanlı destanını yaratan Türkiye Cumhuriyeti’ni kuran eşsiz kahraman Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ü 75 yıl önce sonsuza dek yaşatmak için ebediyete uğurladık. Milletimizin devamı ve sonsuza dek yaşaması için O’nun bıraktığı tüm eserlere sahip çıkarak yaşatmak ve gelecek kuşaklara anlatmak her zaman ilk ödevimiz olacaktır’ dedi. 
 
Atatürk’ü anmaya, anlatmaya bir günün ya da haftanın yetemeyeceğini belirten Başkan Savaş, Atatürk’ü anmanın en güzel yolu O’nun ilkelerine her zaman sahip çıkarak, gelecek kuşaklara anlatmak olduğunu belirtti. Başkan Savaş “Büyük önder Atatürk, milletimizin Anadolu topraklarından silinmek istenildiği bir dönemde başlattığı Kurtuluş Savaşı’nı büyük bir zaferle sonuçlandırmış ve millet iradesine dayalı bağımsız Türkiye Cumhuriyeti’ni kurmuştur. üstün zekâsı ile diğer milletlere de rehber olan Atamız, hayatı, başarıları, üstün kişiliği ve bizlere bıraktığı eserleriyle tarihe adını altın harflerle yazdırmış, dünyadaki en saygın kişiler arasındaki haklı yerini almıştır. üstlendiği büyük sorumluluğun neticesinde milletimizin kaderini ve tarihin akışını değiştirmiş, dünyanın yeniden biçimlenmesinde başrol oynamıştır. Atatürk’ün bizlere emanet ettiği Türkiye Cumhuriyeti ve ilkeleri milletimize onur vermekte, geleceğimize güvenle bakmamızı sağlamaktadır. 
 
Bu duygu ve düşüncelerle ülkemizin, Cumhuriyetimizin Kurucusu Büyük önder Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ü aramızdan ayrılışının 75’inci yıldönümünde bir kez daha rahmet, minnet, şükran ve saygıyla anıyoruz.” Dedi.

You must be logged in to post a comment Login

Yorum yazın...

Wordpress Haber Teması Tasarım ve Programlama: Seçkin Talanöz