Son Dakika
18 Ekim 2018 Perşembe

Başkan Savaş’ın STK buluşmaları…

09 Aralık 2014 Salı, 10:51

Hatay Büyükşehir Belediye(HBB) Başkanı Doç. Dr. Lütfü Savaş Hatay için faaliyet gösteren Sivil Toplum Kuruluşları(STK) ile bir araya gelmeye devam ediyor.
İlimizin kalkınması ve sağlıklı bir şekilde inşası için vatandaşları temsil eden STK’lar ile el ele verilmesi gerektiğini her fırsatta belirten HBB Başkanı Savaş, kısa adı HATMEK olan Hatay Mesleki Eğitim Kursları binasındaki makamında ilk olarak Yayladağlılar Derneği’ni konuk etti.

Yayladağlılar Derneği üyeleriyle genelde Hatay’a ve özelde Yayladağı’na yapılacak hizmetleri konuşan Başkan Savaş, hizmetlerin en kısa sürede ve sağlıklı bir şekilde yapılması için büyükşehir belediyesinin özverili bir mesai anlayışıyla çalıştığını ifade etti.
Dernek üyeleri, HBB Başkanı Savaş’ın Hatay ve Yayladağı için yaptığı ve yapacağı çalışmalardan şüphe etmediklerini belirtti. Ziyaret bitiminde HBB Başkanı Savaş’a büyükşehir çalışmalarında başarılar dileyen Yayladağlılar Derneği üyeleri çiçek takdiminde bulundu.

HBB Başkanı Savaş’ı ziyaret eden ikinci STK, Atatürk Caddesi Güzelleştirme ve Koruma Derneği oldu. Dernek Başkanı Bekir Gürler ve dernek üyeleri HBB Başkanı Savaş’ı Antakya Belediye Başkanlığı döneminden tanıdıklarını ifade ederek, Başkan Savaş’ın Hatay’ın her noktasına hizmet götüreceklerine inandıklarını söylediler.

HBB Başkanı Savaş ise halkın desteğini alarak yürümeye devem edeceğini ve hizmet anlamında herkese eşit mesafede yaklaştıklarını kaydetti. Ziyaret bitiminde Caddesi Güzelleştirme ve Koruma Derneği üyeleri HBB Başkanı Savaş’a üzerinde ay yıldızlı bayrağımız ve Atatürk’ün olduğu bir tablo hediye etti.

HBB Başkanı Savaş’a günün son ziyaretini İskenderun ilçesi ve Vakıflı Mahallesi’nden gelen Ermeni Cemaati mensubu hemşerileri gerçekleştirdi. HATMEK’teki makamında Ermeni hemşerileriyle bir araya gelen HBB Başkanı Savaş, farklılıkların her zaman için bir zenginlik olarak görülmesi gerektiğini ifade etti.

Hatay’ı içerisinde barındırdığı farklılıklar sebebiyle ayrışması kolay bir il olarak görenlere geçtiğimiz sıkıntılı dönemlerde bile geçit verilmediğinin altını çizen HBB Başkanı Savaş, farklılıklarına rağmen et ve tırnak misali bütünleşmiş Hatay insanıyla gurur duyduğunu söyledi.

You must be logged in to post a comment Login

Yorum yazın...

Wordpress Haber Teması Tasarım ve Programlama: Seçkin Talanöz