Son Dakika
24 Eylül 2018 Pazartesi

Başkan Savaş’a Ziyaret

22 Temmuz 2011 Cuma, 09:58
Başkan Savaş’a Ziyaret

Hatay’ın anavatan’a katılış kutlamaları ve 27. Antakya Festivali etkinliklerine katılım göstermek üzere şehrimize gelen Filistin Heyeti, Antakya Belediye Başkanı Doç.Dr. Lütfü Savaş’a makamında nezaket ziyareti gerçekleştirdi.
 
 
 
Ziyarete Nablus kenti Vali Yardımcısı Anan Kadri, Halkla ılişkiler Müdürü Ziyad Oşman, Nablus Belediye Başkan Yardımcısı Said Hindia, Nablus Ticaret ve Sanayi Odası Halkla ılişkiler Müdürü Khaled Mosleh, Nablus ış Kadınları Forum Başkanı Assma Al-Kasrawi ve Annajah üniversitesi Media Direktörü Ayman Annimer katılım gösterdi.
 
 
 
Ziyarette Belediye Başkanı Doç.Dr. Lütfü Savaş, Antakya ve Hatay tarihi hakkında konuklarına bilgiler verdi. Savaş ziyarette yaptığı konuşmada, Filistin halkıyla gerek ülkeler bazında gerekse halklar bazında kardeşlik bağlarının çok kuvvetli olduğunu belirtirken her daim Filistin halkının yanında olduklarını ifade etti.
 
 
 
Konuk Filistin Heyeti, misafirperverliklerinden ötürü Başkan Savaş’a teşekkür ederlerken Filistin’in Nablus kentinde düzenlenecek festival ve kurtuluş etkinliklerinin Belediye Başkanı Savaş’ı davet ettiler.
 
 
 
 
Davetten duyduğu memnuniyetini dile getiren Antakya Belediye Başkanı Doç.Dr. Lütfü Savaş, kutlamalara katılmayı arzu ettiğini belirtirken “ınşallah Filistin Halkı tümden ve tam manada kurtuluş festivallerini gönül rahatlığıyla kutlamasını temenni ediyorum” dedi.
 
 
 
Ziyaretin sonunda konuk heyet Başkan Savaş’a üzerinde Filistin Bayrağı bulunan atkı, plaket ve el işi hediyeler verdi. Başkan Savaş’ta konuk heyete Antakya’yı temsilen plaket, defne sabunu, ipek şal ve ipek kravat hediye etti. Daha sonra Başkan Savaş ve konuk heyet günün anısına toplu halde hatıra resmi çekildiler.

You must be logged in to post a comment Login

Yorum yazın...

Wordpress Haber Teması Tasarım ve Programlama: Seçkin Talanöz