Son Dakika
23 Ocak 2018 Salı

Başkan Savaş’a nezaket ziyareti…

06 Mart 2013 Çarşamba, 22:07
Başkan Savaş’a nezaket ziyareti…

Hatay Dernekler Platformu Başkanı Yusuf Ceylan ziyarette yaptığı açıklamada; Antakya Belediye Başkanı Doç. Dr. Lütfü Savaş’a şehrimize yaptığı hizmetlerden ötürü teşekkür etti. Başkan Ceylan ziyarette şunları belirtti: “Antakya Belediye Başkanlığı’na seçildiğiniz günden bugüne şehrimizin alt yapısına önem verip bilimsel incelemeler yaparak çalışmalarını üst yapıda sürdüren, farklı yönetim anlayışı ve çalışkan bir Belediye Başkanı profili sergilediğiniz için sizi kutluyoruz. Biz Hatay Sosyal Dernekler Platformu’nu oluşturan dernekler olarak sizleri yürekten kutluyoruz, başarılı faaliyetlerinizin devamını diliyoruz. 
 
Bizler Hatay’ımıza hizmet etme adına 2006 yılında bir araya gelerek Hatay Dernekler Platformu’nu kurduk. Bu platform aracılığıyla dernekler arası işbirliği ve güç birliğini sağladık. şehrimizle ilgili görüş, öneri ve fikirlerimizi sizinle paylaşmaya ve yaptığınız hizmetlerden ötürü size teşekkür etmek ve geçtiğimiz günlerde yaptığımız genel kurul ile yeni oluşan yönetim kurulu üyelerimizle birlikte bu ziyareti gerçekleştiriyoruz.” 
 
Sivil toplum kuruluşlarının fikir, öneri ve projeleriyle memlekete yapılan hizmetlere sağladığı katkı ve desteklerin önemini vurgulayan Antakya Belediye Başkanı Doç. Dr. Lütfü Savaş, bu çerçevede Hatay Dernekler Platformu Başkanı Yusuf Ceylan ve beraberindeki heyetin ziyaretinden dolayı duyduğu memnuniyeti dile getirdi. Başkan Savaş, görev süreleri boyunca toplumun tüm kesimleriyle, kentin tüm dinamikleriyle, sivil toplum kuruluşlarıyla şehrimize hizmet noktasında birlikte hareket etmeye özen gösterdiklerini, ortak akıl ve paylaşımlar sonucu ortaya çıkan kararları uygulayarak dolayısıyla vatandaşlarımızın isteklerini, taleplerini yerine getirdiklerini, böylelikle Antakya’yı Antakyalılarla birlikte yönettiklerini vurguladı. 
 
Antakya’da 4 yıl gibi kısa bir zaman diliminde 250 km. altyapı çalışması gerçekleştirdiklerini, Asi Nehri’ni şehrimizle barışık bir hale dönüştürdüklerini, yeni köprüler yaptıklarını, 48 parkı modernize edip şehrimize 28 yeni park kazandırdıklarını, Antakya’nın tarihi mekanları içinde bulunan çankaya, örnek Sokakların, Kurtuluş Caddesinin restore çalışmalarının tamamlandığını, Uzunçarşı restorasyon çalışmalarının devam ettiğini kentin tarihi geçmişine sahip çıktıklarını, sosyal, kültürel, sanatsal ve sportif alanda yaptıkları faaliyetlerle her daim halkla iç içe olduklarını, 22 aydır sıkıntılı bir dönem geçiren ilimizin birlik, beraberlik ve dayanışma içerisinde olması için Hatay genelinde gidilmesi gereken her noktaya gittiğini ve birlik, beraberlik, dayanışma toplantıları gerçekleştirdiklerini kaydetti. 
 
Ziyaretin sonunda Hatay Dernekler Platformu Başkanı Yusuf Ceylan ve beraberindeki yönetim kurulu üyelerine nazik düşüncelerinden, ziyaretlerinden ötürü teşekkür etti ve çalışmalarında başarılar diledi. Antakya Belediye Başkanı Doç.Dr.Lütfü Savaş, Hatay Dernekler Platformu Başkanı Yusuf Ceylan ve yönetim kurulu üyeleri ziyaret anısı olarak hatıra fotoğrafı çekildi.
 
Ziyarete Dernekler Platformu Başkanı Yusuf Ceylan’ın yanı sıra Başkan Yardımcısı Gökhan Gürsoy (Kanatlı Mahallesi Sosyal Yardımlaşma Derneği Başkanı), yönetim kurulu üyeleri Mürşit Biçer (Sümerler Mahallesi Sosyal Yardımlaşma Derneği Başkanı), Yılmaz Kirkizoğlu (Orhanlı Mahallesi Sosyal Yardımlaşma Derneği Başkanı), ılyas Bayraktar (Tanışma Sosyal Yardımlaşma Derneği Başkanı), Fevzi Mansuroğlu (Semt Pazarları Derneği Başkanı), Mustafa Aksoy (Bağrıyanık Mahallesi Sosyal Yardımlaşma Derneği Başkanı), Hamza Cüneydioğlu (Cüneydioğlu Ailesi Sosyal Yardımlaşma Derneği Başkanı) ve Savaş Keleş (Keleş Ailesi Sosyal Yardımlaşma Derneği Başkanı) katılım gösterdi. 

You must be logged in to post a comment Login

Yorum yazın...

Wordpress Haber Teması Tasarım ve Programlama: Seçkin Talanöz