Başkan Savaş problemleri yerinde dinledi…

09 Temmuz 2014 Çarşamba, 10:51

Hatay Büyükşehir Belediye Başkanı Doç. Dr. Lütfü Savaş ve CHP Hatay Milletvekilleri Refik Eryılmaz ve Mehmet Ali Ediboğlu Samandağ ilçesine bağlı mahallelerdeki vatandaşları ziyaret etti. Yapılan ziyarette gündem su sorunu, Cumhurbaşkanlığı seçimleri ve Hatay’ın güvenliği oldu.

Karaçay, Tomruksuyu, Uzunbağ, Değirmenbaşı, Koyunoğlu, Kuşalanı, Sutaşı, Mağaracık, Tomruksuyu, Vakıflı Köyü, Hıdırbey mahallelerindeki vatandaşlarla biraraya gelen Başkan Savaş ve CHP Hatay Milletvekilleri vatandaşların sorunlarını dinleyip çözüm yolları aradılar.

Son 140 yılın en kurak dönemi geçirdiklerinin altını çizen Başkan Savaş, Yaşanan bu ciddi kuraklığa rağmen Hatay’ın %90’ında su problemini çözdüklerini, çalışanlarımız gece gündüz demeden Hatay halkının sorunlarını gidermek için canı gönülden çalıştıklarını ifade etti.

Ayrım yapmadan birlik ve beraberliği daha da güçlendirerek her yere ellerini uzattıklarını vurgulayan Başkan Savaş, Su sıkıntısından dolayı gelen tepkilerin doğal olduğunu belirterek, “Bizler gelen bazı tepkilere rağmen yolumuzdan vazgeçmeyeceğiz, halkımızın sorunlarını çözmek için, hizmet etmek için çalışıyoruz. Ne olursa olsun hizmet anlayışımızdan ödün vermeyeceğiz. Bizler Hatay halkına günü kurtaracak çalışmalar yapmıyoruz. Yarınlarda hemşerilerimizi rahatlatacak, tüm bu sıkıntılardan arındıracak çalışmalar yapıyoruz” dedi.

Altyapı bitirilmeden üst yapıya geçmeyeceklerini belirten Başkan Savaş, “Kanalizasyon ve içme suyu şebekelerini bir kere çekeceğiz ondan sonra üstyapıda çalışmalarımıza başlayacağız. Bizler üzerimize düşen görevi yapacağız. Bu konuda herkes rahat olsun. Ne muhtarlarımızı ne de bizlere destek veren ve vermeyen halkımızı mağdur edeceğiz. İmkanımız neyse bu imkanlar doğrultusunda sizlere hizmet edeceğiz. Gözünüz arkada kalmasın büyükşehir yanınızda ve emrinizdedir” dedi.

Türkiye’yi Tehlikeye Sürüklüyor

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan’a sert eleştiriler getiren CHP Hatay Milletvekili Mehmet Ali Ediboğlu, Başbakan Erdoğan’ın Türkiye başta olmak üzere Ortadoğu’yu büyük tehlikeler içine sürüklediğini ifade ederek, bu duruma dur demek için tüm vatandaşların 10 Ağustos 2014 tarihinde yapılacak olan Cumhurbaşkanlığı seçimlerinde vatandaşların sandığa gidip cevabını vermesi gerektiğinin altını çizdi.

Can Güvenliği Tehlikedeyse Sorumlusu Belli

Bugün ülkemizde can güvenliğimizin tehlike altında olmasının en büyük sorumlusu Başbakan Erdoğan olduğuna dikkat çeken Ediboğlu, “Irak, Suriye, Güneydoğu’da Kürdistan pazarlığını bitirmiştir. İzlediği dış politika yüzünden Hatay’ın yıllık gelirinin 13 milyar dolardan 1 milyar dolara düşmüştür. Bunun dışında dinsel, ırksal, mezhepsel ayrımı kışkırtan kendinden olmayanı aşağılayan bir zihniyeti görmekteyiz” dedi.

Bu Cumhurbaşkanlığı seçiminde kimi görmek istemimizden çok kimi görmek istemediğimize dikkat edilmesi gerektiğini vurgulayan Ediboğlu, “Bu seçimlerde firesiz bir şekilde sandığa gidip Başbakan Erdoğan’a sandıklara nasıl daha güçlü çıkacağımızı göstermemiz gerekiyor” ifadelerini kaydetti.

Milletvekili Refik Eryılmaz ise, 30 Mart yerel seçimlerinde Hatay halkının üzerine düştüğünü yaptığını belirterek, “Birlik beraberlik ve dayanışma içerisinde Türkiye’de ki ve Hatay’da ki sorunların üstesinden geleceğiz” dedi.

Bazı basın yayın organlarının kafa karıştırmaya çalıştığını belirten Eryılmaz, Bir takım spekülasyon haberlerle CHP’nin başka adayda çıkarabileceğini, Ekmeleddin İhsanoğlu’nun ideolojik olarak uygun olamadığı tarzında haberler yayınlayarak başarılı çalışmamızı baltalamaya çalıştıklarını belirtti.

Ekmeleddin İhsanoğlu’nun bilim anlayışı ve tarafsızlığıyla uygun bir aday olduğunu bununla birlikte sadece seçimlere odaklanılması gerektiğini vurgulayan Yılmaz, “30 Mart’ta olduğu gibi 10 Ağustos’da da sandıklara gidilsin ve Başbakan Erdoğan’a gereken cevabı verelim” dedi.

Güvenlik konusunda endişelerin ve tehditlerin olduğunun altını çizen Eryılmaz, “Türkiye ve Ortadoğu büyük bir terör tehdidi altındadır. Beslediği terör örgütlerine terör demekten kaçınması yanında Musul’da konsolosluğumuzu işgal ediyor. Hatay’ı ve İstanbul’u işgal etmekle tehdit ediyor. Bunu da geçtik Kabe’yi yıkacaklarmış, peki Müslümanlıklarıyla övünen Ak Parti Grubu tüm bu tehditlere neden hiç seslerini çıkarmıyor. Güneydoğu’da Kürdistan’ı kuracaklar hiç seslerini çıkarmıyorlar. Çünkü bu terör örgütlerinden korkuyorlar” dedi.

 

You must be logged in to post a comment Login

Yorum yazın...

Wordpress Haber Teması Tasarım ve Programlama: Seçkin Talanöz