Başkan Savaş Her Yerde…

17 Mart 2014 Pazartesi, 10:16
Başkan Savaş Her Yerde…

Antakya Belediye Başkanı ve CHP Hatay Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Lütfü Savaş, seçim çalışmalarını ıskenderun, Dörtyol ve Erzin ilçelerinde düzenlenen çeşitli toplantı ve etkinliklere katılarak sürdürdü.

ıskenderun özler Lojistik’te düzenlenen kahvaltılı toplantıda konuşan Başkan Savaş, izlenen Ortadoğu siyaseti sonrası Türkiye genelinde ekonomik ve toplumsal açılardan büyük darbeler alan yerlerin başında gelen Hatay’ın, yeniden toparlanması adına önemli çalışmalar yapacaklarını ifade etti.

Konuşmasına Hatay’daki birlik ve beraberlik iklimini bozmaya yönelik sinsi çalışmaların varlığını hatırlatarak devam eden Başkan Savaş, bu tür düşünceler içerisinde olan kişilerin Hatay’ı yönetecek kapasite ve beceriye sahip olmadığının altını çizdi.

ıskenderun’da gerçekleştirdiği birtakım ziyaretler sonrası Dörtyol Numuneevler Mahallesi’ne geçen Başkan Savaş, burada kendisi ile görüşmek isteyen bölgenin önde gelen kanaat önderi hemşerileriyle bir araya geldi.

Başkan Savaş’ı Hatay’ın geçtiği kritik süreçlerde gerçekleştirdiği isabetli çalışmalar ve düzenlediği birlik ve beraberlik toplantılarıyla daha iyi tanıma fırsatı yakaladıklarını dile getiren kanaat önderleri, toplumsal yapısı itibariyle mozaik olarak nitelendirilen Hatay’a, Savaş gibi bütünleştirici bir başkanın yakışacağını dile getirdiler.

Erzin’deki gezilerinde ise Esnaf hemşerileri ile tek tek tokalaşarak gezen Başkan Savaş, sevgi gösterileri ve çikolata kolonya ikramları ile karşılanırken, Savaş’ın hemşerilerinin bu ilgi ve teveccühünden oldukça mutlu olduğu gözlerden kaçmadı.
Esnaf ziyaretleri ardından Erzin’in Kızlarçayı Köyü’ne geçen Başkan Savaş, hemşerilerinin katılımıyla gerçekleşen toplantıda, 3 yıldır Hatay genelinde yürüttükleri çalışmalar sonucunda sorunlara çözüm getirecek somut çalışmalar yaptıklarını ifade etti.

Buradan Gökdere Köyü’ne geçen Başkan Savaş, kalabalık hemşerilerinin alkış ve sloganları arasında karşılandı. Hemşerilerinin liste halinde verdiği köy ihtiyaçlarını daha önceden tespit ettiklerini kaydeden Başkan Savaş, söz konusu hizmetleri sunmak için önlerindeki son aşamanın 30 Mart olduğunu söyledi.

Yoncadüzü ve Turunçlu köylerinde de büyük ilgiyle karşılanan Başkan Savaş, Hatay’ın yönetimine talip adayların ortaya koydukları hizmet ve gerilerinde bıraktıkları izlere bakılarak sandığa gidilmesini ve Hatay’ı gönül rahatlığıyla teslim edebilecekleri adaydan yana tavır almalarını istedi.

Yukarı Burnaz ve Aşağı Burnaz köylerinde çok sayıda hemşerisi tarafından ağırlanan Başkan Savaş, hizmet yönünden kendisinden 5 yıl boyunca şüphe etmeyen hemşerilerini mahcup etmediğini ve Antakya’nın en büyük kazanımı olan huzuru tesis etmeye dönük binlerce toplantı gerçekleştirdiklerini ifade etti.

Erzin’deki köy ziyaretlerini Başlamış Köyü’nde noktalayan Başkan Savaş, açık havada ateş yakarak kendisini bekleyen hemşerilerine, Antakya’da olduğu gibi Hatay’ın tamamını kucaklayan ve kimseyi dışarıda bırakmayan bir belediyecilik anlayışını hakim kılacaklarının altını çizdi.

You must be logged in to post a comment Login

Yorum yazın...

Wordpress Haber Teması Tasarım ve Programlama: Seçkin Talanöz