Başkan Savaş Esnafla Buluştu…

27 Ocak 2011 Perşembe, 10:39
Başkan Savaş Esnafla Buluştu…

Antakya Belediye Başkanı Lütfü Savaş, Hürriyet Caddesi esnafı ile kahvaltıda buluşarak çalışmalarla ilgili fikir alışverişinde bulundu ve caddede yapılan işleri yerinde inceleme imkânı buldu.
 
Hürriyet Caddesi esnafı ile dün Nuri Restaurant’ta kahvaltı yapan Antakya Belediye Başkanı Lütfü Savaş, vatandaşlarla sohbet etti. Başkan Savaş, esnafla yaptığı sohbette, caddeye yapılan yatırımların azımsanmayacak ölçüde olduğunu hatırlatarak, “Başkanlığa seçildiğim günün ertesinde yaşadığımız sel felaketinde bu cadde de yaşanan sıkıntıları gözlerimle gördüm, beni derinden üzen bir olaydı. Bu nedenle alt yapıda tamamen değişiklikler yaptık.
 
Bu arada tarihi su kemeri ile karşılaştık. Bu olay alt yapıda yaptığımız işlerin biraz duraklamasına neden oldu. Anıtlar Kurulu’nu bazı dönemler ayda iki-üç defa toplayarak çalışmaların hızlanmasını sağladık.” dedi.
 
 
üst yapıda da değişikliklerin yaşandığını dile getiren Başkan Savaş, bu caddenin araç trafiğine kapatılmasının esnaf lehine alınan bir karar olduğunu hatırlatarak, kısa zaman içerisinde kent vizyonuna uygun süs havuzu, çiçek büfeleri, aydınlatma direkleri, oturma bankları ve yeşillendirmelerle farklı bir estetiğe sahip olacağını açıkladı.
 
Yapılan çalışmalar içinde görme engelli vatandaşların da unutulmadığını kaydeden Başkan Savaş, Hürriyet Caddesi’nde görme engelli vatandaşların tek başına hiç kimseden yardım almadan yürüyebileceğini kaydetti.
 
Hürriyet caddesi esnafı Başkan Savaş’a yapılan hizmetlerden dolayı teşekkür ederken, çalışmaların hızlı bir şekilde yürütüldüğünü dile getiren cadde esnafı, alt ve üst yapıda yapılan değişikliklerin caddenin farklı bir görünüme sahip olacağını ifade ettiler. Modern kent hizmetlerinin bu caddeye uygulanması sonrasında yerli ve yabancı turistlerin gönül rahatlığı içinde alış veriş yapma olanağına sahip olacağını dile getiren cadde esnafı, çalışmalardan duydukları memnuniyeti ifade ettiler.

You must be logged in to post a comment Login

Yorum yazın...

Wordpress Haber Teması Tasarım ve Programlama: Seçkin Talanöz