Son Dakika
16 Temmuz 2018 Pazartesi

Başkan Savaş Destek ıstedi…

15 Mart 2012 Perşembe, 08:18
Başkan Savaş Destek ıstedi…

Antakya Belediye Başkanı Doç.Dr.Lütfü Savaş, kent genelinde temizlik işlerinde kullanılmak üzere yeni alınan hizmet araçlarını inceledi.
 
 
Antakya Belediyesi’nin Temizlik işleri ihalesini kazanarak bir yıllığına üstlenen Ahmet Canbaz ınşaat Taahhüt ve Temizlik şirketi tarafından ihale şartnamesine uygun olarak 6 adet büyük pres, 9 orta pres, 8 pikap, 2 tripitör, 1 kamyon, 2 binek araç, 2 süpürge ve 2 arasöz aracı olmak üzere toplam 32 araç görücüye çıktı.
 
 
Kent genelinde 32 araç ve 330 personelle temizlik hizmeti verildiğini kaydeden Başkan Savaş, “Gündüz nüfusu 400 bine ulaşan şehrimizde ortak yaşam alanlarımızı daha temiz tutabilmek için Antakya Belediyesi olarak yeni araçlarla 24 saat hizmet sunmaya devam ediyoruz. Temizlik konusunda 330 personelin yanı sıra hemşehrilerimize de büyük görev düşmektedir. Evdeki çöpleri, 19.00-22.00 saatleri arasında binaların önünde bulunan konteynırlara bırakırsak, ekiplerimiz daha randımanlı çalışarak hedeflenen temizliği elde etmiş olacaktır.” dedi.
 
 
 
Ana arterlerde çöp toplama işleminin zorluğuna dikkatleri çeken Başkan Savaş, “çöp toplama saatlerine uyulmadığı zaman özellikle ana arterlerde çöp toplama hizmetinde büyük sorunlar yaşanıyor. çöp toplama kamyonları dolu olan konteynırları boşaltırken arkasında istenmeyen araç konvoyu oluşturuyor. çöp toplama ve çevremizi temiz tutma konusunda toplum olarak bilinçli hareket etmemiz gerekir.
 
 
 
Nasıl ki yaşadığımız mekânlar olan evlerimizi temiz tutuyorsak, aynı özveriyi cadde ve sokaklarımız içinde uygulayabiliriz. Bunların önüne geçmek için belediye olarak birçok farklı kampanya düzenledik. ılköğretim okullarında öğrencilere yönelik tiyatro düzenledik, çöp ayrıştırma kutuları monte ederek çocuklarımızın bu konuda duyarlı olmalarını sağladık.
 
 
 
 
Biz büyükler olarak özellikle dinlenmek için seçtiğimiz yeşil alanları, parkları, toplu yaşam alanlarımızı, mesire yerlerini terk ederken çöpleri poşet içine koyarak en yakın konteynırlara bırakırsak yaşadığımız kent daha da temiz olacaktır.” dedi.

You must be logged in to post a comment Login

Yorum yazın...

Wordpress Haber Teması Tasarım ve Programlama: Seçkin Talanöz