Son Dakika
24 Haziran 2018 Pazar

Başkan Savaş CHP’li mi oluyor…

13 Aralık 2013 Cuma, 20:39
Başkan Savaş CHP’li mi oluyor…

Antakya’nın Adalet ve Kalkınma Parti’li Belediye Başkanı Lütfü Savaş aday gösterilmeyince yönünü CHP’ye çevirdi. Savaş, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu ile görüştü ve “Partinizin Hatay adayı olmak istiyorum” dedi.
 
Yerel seçimler yaklaşırken, transfer görüşmeleri de hızlandı. Hatay’ın Adalet ve Kalkınma Parti’li Belediye Başkanı Lütfü Savaş da bu görüşme trafiğine katıldı. Savaş, yerel seçimde aday gösterilmeyince yönünü CHP’ye çevirdi. Sadullah Ergin’in Adalet ve Kalkınma Parti Hatay Belediye Başkan Adayı olmasının ardından arayışa giren Savaş, CHP Milletvekili Hasan Akgöl ve Genel Başkan Yardımcısı Nihat Matkap’la iletişime geçti.
 
”CHP’nin Hatay Belediye Başkan Adayı olmak istiyorum” diyen Savaş, Ankara’ya davet edildi. Hasan Akgöl ve Nihat Matkap, Belediye Başkanı Savaş’ı CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu ile görüştürdü. Yaklaşık 40 dakika süren görüşme sonrası, Genel Başkan Kılıçdaroğlu’nun “Lütfü Savaş ismini de anketlere koyun. Duruma baktıralım” dediği öğrenildi.
 
Bilindiği üzere, CHP’de bir süre önce Mete Aslan ismi gündeme gelmiş, ancak tepkiler üzerine bu isimden vazgeçilmişti. ıbre ise Sanayi eski Bakanı Mehmet Dönen’e çevrilmişti. Lütfü Savaş’ın da potaya girmesiyle birlikte, Hatay’daki belediye başkanlığı yarışı hızlandı. Başkan Savaş’ın Hatay CHP Büyükşehir Belediye Başkan adayı olması için CHP’ li Belediye meclis üyesi ömer Dolar’ın öncülük ettiği ifade edildi. 
 
Başkan Savaşın MHP’ den de Büyükşehir adaylığı teklifi aldığı kulislerde konuşuluyor… Ancak siyasi çevreler Başkan Savaşın henüz partisi Adalet ve Kalkınma Parti’sinden istifa etmediğine işaret ederek Adalet ve Kalkınma Parti’sinin Başkan Savaşı Büyükşehir değil de Antakya Belediye Başkan adaylığı için ikna etmeğe çalıştığını iddia ettiler.

You must be logged in to post a comment Login

Yorum yazın...

Wordpress Haber Teması Tasarım ve Programlama: Seçkin Talanöz