Başkan Savaş belge dağıttı…

24 Haziran 2014 Salı, 10:00

Hatay Büyükşehir Belediye Başkanı Doç. Dr. Lütfü Savaş, Genel Başkanlığı’nı da yaptığı Dünya Aba Güreşi ve Geleneksel Sporlar Federasyonu(DAGGSF) üyelerine Hakemlik ve Üyelik belgelerini takdim etti.

Büyükşehir Belediye Binası’nda CHP Hatay Milletvekili Hasan Akgöl ve Federasyonun Kurucu Başkanı Prof.Dr. İbrahim Öztek’in de  katıldığı sertifika töreninde Başkan Savaş, kendisine layık görülen unvandan dolayı teşekkürlerini sunarak, ata sporumuz olan Aba Güreşi’ni en iyi yerlere taşımayı hedeflediklerini söyledi. Başkan Savaş, Federasyon ile hem Hatay’ın hem de Türkiye’nin tanıtımının yapılacağını ayrıca Ata sporumuz aba güreşinin dünya geneline paylaşımının sağlanacağını ifade etti.

Sporda siyasete asla müsaade etmeyeceklerini bildiren Savaş, Hatay’ın birliğini ve beraberliğini düzenleyecekleri spor organizasyonları ile pekiştireceklerini ifade etti.

Federasyonun Kurucu Başkanı Prof.Dr. İbrahim Öztek ise, “Yaptıklarımız Aba güreşi adına bir başarıdır ve bu başarıda en büyük pay artık büyükşehir olan Hatay Büyükşehirbelediye Başkanı Doç.Dr. Lütfü Savaş’a aittir. Aba güreşi ona çok şey borçludur. Aba güreşine gönül vermiş olan herkesin de bu yarışa katılması gerekmektedir” dedi.

You must be logged in to post a comment Login

Yorum yazın...

Wordpress Haber Teması Tasarım ve Programlama: Seçkin Talanöz