Son Dakika
19 Ocak 2018 Cuma

Başkan Savaş Asya Radyo’da konuştu…

13 Nisan 2013 Cumartesi, 11:44
Başkan Savaş Asya Radyo’da konuştu…

Geçtiğimiz günlerde Hatay’ da yayın yapan 96.2 Asya Radyo ile birlikte toplam 7 radyonun aynı anda canlı yayın konuğu olan Antakya Belediye Başkanı Doç. Dr. Lütfü Savaş Kutlu Doğum Haftasını tebrik etti.Sevgili Peygamberimiz Hz. Muhammed’in (S.A.V) miladi doğum tarihi olan ve her sene 14-20 Nisan tarihlerinde kutlanan ‘Kutlu Doğum Haftası’ dolayısıyla Antakya Belediye Başkanı Doç.Dr.Lütfü Savaş  açıklamasında şu ifadelere yer verdi:
 
“Bu güzel ve anlamlı haftada, insanları güzel ahlak, doğruluk ve huzurla buluşturan ıslam’ın, değerler üstü ve çağlar ötesi mesajını bizlere ulaştıran Peygamberimiz Hz. Muhammed’in (S.A.V) kutlu doğumunun 1442. yıldönümünü idrak ediyoruz.
 
Peygamberimiz, bütün insanlığa kucak açarak, doğruluk ve güzel ahlakın en iyi örneğini kendi hayatıyla göstermiştir. Sadece Müslümanlar için değil, bütün dünya insanları için örnek bir şahsiyet olan Peygamberimiz Hz. Muhammed’i (S.A.V) daha iyi tanıdıkça ve anladıkça, mesajının mahiyeti de daha güçlü bir şekilde dünyamızda karşılık bulacaktır.
 
Sevgili Peygamberimizin doğumunu kutladığımız bu günlerde, insanlığın O’na ne kadar ihtiyaç duyduğunu çok iyi görmekteyiz. O’nun barışçı ve insanı odak alan yaklaşımı, savaşların ve felaketlerin hüküm sürdüğü günümüz dünyasının barışa ve huzura kavuşmasının anahtarıdır. ıslam dininin inanç ve ahlak prensipleri konusunda tüm insanlığı doğru bilgilendirmek, bu konuda süregelen bazı yanlış algıları ortadan kaldırmak ve onun mesajlarını insanlara bir daha ulaştırmak için düzenlenen Kutlu Doğum Haftası etkinlikleri çok önemli bir yere sahiptir. 
 
Acı, gözyaşı ve zulmün yaşandığı günümüzde, Peygamberimizin merhamet etmeye ve müsamaha göstermeye yönelik insanlığa sunduğu zengin mirastan yararlanmak ve sosyal yapımızda meydana gelen sorunların çözümünde bu değerleri harekete geçirmek gerekmektedir. Bu hareket, çocuklarımızın gözetilmesi, insanlara değer verilmesi, yaşlılara saygı gösterilmesi, hastaya, yoksula, düşküne yardım ederek, insanlık onuruna yakışır bir yaşam ortamı sağlanmasıdır.
 
Âlemlere rahmet olarak gönderilen Peygamberimiz Hazreti Muhammed’in (S.A.V) doğum günü dolayısıyla idrak edilen Kutlu Doğum Haftası’nın, şehrimizden ve ülkemizden başlayarak tüm ıslam coğrafyasında ve tüm dünyada şefkat, sevgi, hoşgörü ve huzur ikliminin hâkim olmasına vesile olmasını dilerken, hemşehrilerimizin ve tüm ıslam âleminin “Kutlu Doğum Haftası’nı” tebrik ediyorum.”

You must be logged in to post a comment Login

Yorum yazın...

Wordpress Haber Teması Tasarım ve Programlama: Seçkin Talanöz