Başkan Savaş; Arıtma’yı taşıma sözü verdi…

09 Ekim 2018 Salı, 11:54

ARITMA TESİSİ İLE İLGİLİ BÜYÜK ŞEHİR BELEDİYE BAŞKANI DOÇ. DR. LÜTFÜ SAVAŞ İLE GÖRÜŞÜLDÜ OLUMLU SONUÇ ALINDI.

Defne Muhtarlar Derneği Başkanı Muhsin Demirel, öcülüğünde oluşturulan, kendilerine ‘ARITMA KONSEYİ’ adını veren bir gurup önceki gün Başkan Savaş’la görüştü.

Defne Muhtarlar Derneği Başkanı Muhsin Demirel yanısıra, Hatay Mimarlar Odası Şube Başkanı Mustafa Özçelik, İnşaat Mühendisleri Hatay Şube Başkanı Selim Harbiyeli, Defne Belediyesi meclis üyesi Tuncay Mengüllüoğlu, Defne Belediye Başkan Danışmanı Yüksel Türkili, İnşaat Mühendisi Adnan Özçelik, Mali Müşavir Hakan Aslanyürek, İşadamı Selahattin Yavuz, Dr. Sami Reyhan, CHP Defne İlçe Başkanı A. Kemal Yeşiloğlu, Asya Radyo ve Asya Gazetesi imtiyaz sahibi Tamer Kerimoğlu Akdeniz mahallesi muhtarı Murat Sertel ve Akdeniz mahallesi kurucu, eski muhtarı Niyazi Akar’ ın yer aldığı heyet Defne ilçesindeki arıtma tesisinden kaynaklanan Pis koku sorunlarını görüşmek üzere Hatay Büyükşehir Belediye Başkanı Lütfü Savaş’la bir araya geldi.

Toplantıya katılan heyet, Başkan Savaş’a arıtma tesisinden kaynaklı pis kokuların 9 mahalleyi kapsayan 1.5 km yarıçapında bir bölgede 60.000 kişiyi olumsuz etkilediğini ve Defne halkının arıtma tesisinden yayılan bu kötü kokulara artık tahammüllerinin kalmadığını ve konunun biran önce çözüme kavuşturulması gerektiğini vurguladı.

UYGUN ZAMANDA ARITMA TESİSİ TURUNÇLU’DAN KALDIRILACAKTIR…

Hatay Büyükşehir Belediye Başkanı Doç. Dr. Lütfü Savaş; Defne ilçesindeki arıtma tesisinden kaynaklanan sorunların farkında olduğunu, çözülmesi için girişimlere başladıklarını, koşulların uygun olması halinde Turunçlu’ daki arıtma tesisinin Büyükçat Mahallesi’ne taşınacağını ifade etti.

ARITMA TESİSİ EN KISA SÜREDE TAŞINACAK…

Toplantıda HBB Başkanı Doç. Dr. Lütfü Savaş;  Turunçlu’daki Arıtma’nın Büyükçat’ a taşınması hususunda olumlu görüş bildirirken; “Koşulların uygun olması derken; bu işin tek şartı, bilirkişi ve teknik heyetin ‘Pis sular Büyükçat’ a cazibeyle ulaşır’ şeklinde bir rapor vermesidir” dedi.

Konunun hassasiyeti ve aciliyeti dolayısıyla sorunun biran önce çözümü adına çalışmaların seçimden önce başlatılacağını da ifade eden Başkan Savaş; böylece Defne halkının derdine çare olacağını müjdelemiş oldu.

MEVCUT YER KENT PARK OLACAK…

HBB Başkanı Doç. Dr. Lütfü Savaş’ ın konuya vakıf olduğunu gören ve Turunçlu’daki Arıtma’nın taşınması sözü alan heyet toplantıdan mutlu ayrıldı.

Konuya ilişkin bir değerlendirme yapan Defne Muhtarlar Derneği Başkanı Muhsin Demirel, “Büyükşehir Belediye Başkanı Doç. Dr. Lütfü Savaş’ın; ‘İnşallah, uygun zamanda arıtma tesisi Turunçlu Mahallesi’ nden kaldırılacaktır.’ Açıklaması Başkanımızın insan sağlığına verdiği önem, duyarlılığı ve çözüm odaklı siyaset anlayışının bir göstergesidir. Bu vesileyle Başkanımız Sayın Lütfü Savaş’a tüm Defne halkı adına bir kez daha teşekkür ederim.” Dedi.

Toplantıda Başkan Savaş; ayrıca hayvan barınağının da bulunduğu yerden kaldırılacağını ve Arıtma Tesisi’nin kaldırılmasıyla birlikte mevcut alanı kent park olarak hizmete sokacaklarını da ifade etti…

You must be logged in to post a comment Login

Yorum yazın...

Wordpress Haber Teması Tasarım ve Programlama: Seçkin Talanöz