Son Dakika
20 Ocak 2018 Cumartesi

Başkan Özenir den takdirlik uygulama…

07 Haziran 2013 Cuma, 13:45
Başkan Özenir den takdirlik uygulama…

 Her taraftan yükselen sağduyu, birlik ve beraberlik mesajlarına en güzel cevabı çekmece Belediyesi verdi. Belediye Başkanı Dr. Cafer özenir; Armutlu Sokaklarında şiddeti durduran büyük bir adım attı. Belediye’ye ait itfaiye aracıyla Cadde girişini kapattı. şiddetin durmasına ciddi bir katkı sağlayan bu takdirlik girişiminden dolayı Halk Belediye Başkanı özenir’ e teşekkür etti.

 

Antakya’da mahalle sakinleri, gençlerin sokağa çıkmasını önledi… öylece olası bir polis müdahalesi de önlenmiş oldu. Antakya’da Gezi Parkı protestosunda yaşamını yitiren Abdullah Cömert’in oturduğu Armutlu Mahallesi’nde, kanaat önderlerinin araya girmesiyle kol kola giren mahalle sakinleri, dün gece gençlerin sokağa çıkmasına izin vermedi.

 

çEKMECE BELEDıYESı’NDEN TAKDıRLıK UYGULAMA

 

Dün saat 21.00’den itibaren Armutlu Mahallesi girişinde toplanmaya başlayan gençlerin geçen salı günü çıkan olaylarda olduğu gibi polisle çatışmasını önlemek isteyen kanaat önderleri, Gündüz Caddesi’nin girişini çekmece Belde Belediyesi’ne ait yangın söndürme aracı ile kapattırdı. Sokağa Türk bayrakları asıldı. 

 

NöBET POLıSıN MUDAHALESıNı öNLEDı

 

Daha sonra mahalle sakinlerinden oluşan bir grup, gençlerin polis müdahalesi görebileceği alanlara çıkmaması için kol kola girerek gece saat 02.00’ye kadar nöbet tuttu. Böylelikle gece boyunca herhangi bir taşkınlık yaşanmadı. Ancak gecenin ilerleyen saatlerine kadar bazı gruplar, otomobilleriyle kent merkezinde korna çalarak tur attı.

Hatay ıl Jandarma Komutanlığı’na bağlı askerler ve polis birlikleri de kentte gece geç saatlere kadar güvenlik önlemleri aldı.

You must be logged in to post a comment Login

Yorum yazın...

Wordpress Haber Teması Tasarım ve Programlama: Seçkin Talanöz