Başkan Kimyeci basınla kahvaltıda buluştu…

29 Temmuz 2015 Çarşamba, 19:25

Antakya Belediye Başkanı İsmail Kimyeci aylık basın toplantısında gazetecilerle kahvaltıda buluştu.

Basın toplantısına Antakya Belediye Başkanı İsmail Kimyeci, belediye hizmet birimleri müdürleri yanısıra RATED(Radyo Televizyoncular Derneği) Başkanı Nihat Mazmanoğlu, HGC (Hatay Gazeteciler Cemiyeti)Başkanı Ahmet Yetişen, AGC (Antakya Gazeteciler Cemiyeti)Başkanı Ahmet Abdullahoğlu ve çok sayıda basın mensubu katıldı.

Antakya Belediye Başkanı İsmail Kimyeci, bir sonraki ay için yapacakları projeler hakkında bilgi verdi.

Antakya Belediye Başkanı Mimar İsmail Kimyeci, olağan aylık basın toplantısını önceki gün Büyük Antakya Oteli toplantı salonunda gerçekleştirdi.  Basın mensuplarının yoğun katılım gösterdiği toplantıda konuşan Başkan İsmail Kimyeci, şeffaf ve çağdaş bir belediyecilik yaptıklarını vurgulayarak, göreve geldikleri günden bu yana Antakya’ya yönelik yaşama geçirdikleri ve bugünden sonra yapmayı hedefledikleri hizmetler hakkında bilgi verdi.

Başkan Kimyeci Antakya Belediyesi hizmetleri içerisinde temizlik konusuna büyük önem verdiklerini ve bu kapsamda şehir genelinde her gün temizlik çalışmaları gerçekleştirdiklerini dile getirdi. Hizmet kapsamında her gün konteyner tasfiyesi, cadde ve sokaklarda süpürge, mahallelerde toplu temizlik, yıkama, yabani ot temizliği, ibadethane temizlikleri gibi çalışmalar yürüttüklerini ifade eden Başkan Kimyeci, pırıl pırıl bir Antakya için yürüttükleri hizmetlerine aralıksız devam ettiklerini vurguladı.

Antakya Belediyesi’nin göreve geldiği ilk günden bu yana sosyal, kültürel, sanatsal belediyecilik çalışmaları ve sportif kurslar ile örnek olmaya devam ettiğini vurgulayan Başkan Kimyeci açıklamalarına şöyle devam etti; “Antakya Belediyesi olarak eğitim ve öğretime verdiğimiz önem doğrultusunda ihtiyaç sahibi öğrencilerimize yönelik kurslar veriyoruz.

Antakya Belediyesi olarak her alanda vatandaşlarımıza en iyi hizmeti sunmayı ilke edindik. Antakya’nın 95 mahallesinde 14 metre altında bulunan yollarda parke döşenmemiş, asfaltlanmamış ya da onarımı tamamlanmamış cadde ve sokak kalmayana kadar çalışacağız. Yeşil bir Antakya için çalışıyoruz. 27 parkı revize ettik ve Antakya’ya 21 yeni parkın da kazandırma hizmeti kapsamında, 15’ini hizmete sunduk.  6’sınında çalışmalarına devam ediyoruz. Antakya’nın sahip olduğu yeşil alan miktarını kat be kat artıracağız.”

Başkan Kimyeci, Antakya’nın en büyük sorununun trafik olduğu vurgusu da yaptı. Trafik konusunda şehrin akışkanlığını arttırmayı amaçladıklarını söyledi. Bu arada kahvaltılı basın toplantısında arta kalan yiyeceklerin hayvan barınağına gönderildiği bildirildi.

You must be logged in to post a comment Login

Yorum yazın...

Wordpress Haber Teması Tasarım ve Programlama: Seçkin Talanöz