Başkan Karaahmetli’den hayvanseverlere yardım çağrısı…

30 Kasım 2015 Pazartesi, 20:08

HATAY DOĞA VE YAŞAM DERNEĞİ TÜM HAYVAN SEVERLERE YARDIM ÇAĞRISINDA BULUNDU

Hatay Doğa ve Yaşam Derneği Başkanı Sinem Karaahmetli; Kışın kapıya dayanmasıyla birlikte birçok sokak hayvanının zor durumda kalacağını ifade ederek tüm hayvan severlere seslendi.

Yaptığı açıklamada “Barınaklardaki canlarımız yardımlarımızı bekliyor. Özellikle Samandağ barınağı içler açısı. Hayvan sever dostlarımızın büyük fedakârlıkları sonucu kuruldu. Fakat çok eksiği var. Paletler toplandı fakat bunların kulübeye dönüşmesi için kontrplağa ihtiyaç var. Kulübeye ihtiyaç var, palete ihtiyaç var, gıdaya ilaca ihtiyaç var, kısacası elini vicdanına koymuş insanların merhametine… Çok şey istemiyoruz evde giyilemeyecek ve kullanılamayacak durumda koltuk, çekyat, döşek, soba, battaniye, saç kurutma makinası, çarşaf, kıyafet, kırlent, minder, hali, kilim ve evde kullanmadığınız her türlü merhem iğne türü ilaçlar aklınıza ne geliyorsa. Bunun yanı sıra küçük ya da büyük kulübe yapımında kullanabilecek her türlü alet hırdavata. Plastik leğen, karton kutu, vs…” ifadelerine yer verdi.

ŞİRKET VE İŞ YERİ SAHİPLERİNE LÜTFEN!..

Şirket ve işyeri sahiplerine de seslenen Hatay Doğa ve Yaşam Derneği Başkanı Sinem Karaahmetli; “Her türlü mobilya, kereste, ondüline, parke, strafor, inşaat sekteründeki değerli dostlarımız. Malzemelerinizden kalan küçük küçük parçalar bile bize ulaşarak soğukta donan küçük dostlarımız için kulübeye dönüşebilir. Lütfen kalan malzemelerinizi çöpe atmak yerine bizlere vererek kulübeye dönüştürmemize yardımcı olabilirsiniz. Ya da kulübe bağışında bulunabilirsiniz. Küçük bir parça deyip geçmeyin lütfen. Damlaya damlaya göl olur misali o ağzı dili olmayan canların yaşam mücadelesine siz bir tuğla koyun.” Dedi.

DEĞERLİ ÖĞRETMEN VE MÜDÜRLERİMİZ

Sosyal sorumluk kapsamında okullarda etkinlik düzenlediklerini; En çok ses getirenin okullardaki bu çalışmaların olduğunu sözlerine ekleyen Hatay Doğa ve Yaşam Derneği Başkanı Sinem Karaahmetli; “Değerli öğretmen ve müdürlerimizin desteği ile çocuklarla eski kıyafet toplayarak, kazak, plastik leğen ve karton kutularla kulübeler yaptık. En çok eşya okullarımızda toplandı. Bu tür etkinliği okulunuzda düzenleyerek çok şey katacaksınız o minik canlarımıza. Sizlerin de desteğini bekliyoruz.” İfadelerini kullandı. Son olarak kendileriyle 0551 231 15 60 numaralı telefondan iletişime geçilebileceğini vurgulayan Hatay Doğa ve Yaşam Derneği Başkanı Sinem Karaahmetli; “Eşyaları Samandağ barınağına teslim edebilirsiniz ya da bizimle iletişime geçerek eşyaların barınağa tesliminde araç desteği isteyebilirsiniz.” Dedi.

You must be logged in to post a comment Login

Yorum yazın...

Wordpress Haber Teması Tasarım ve Programlama: Seçkin Talanöz