Son Dakika
24 Haziran 2018 Pazar

Başkan Gül’den çarpıcı açıklamalar…

05 Şubat 2013 Salı, 14:24
Başkan Gül’den çarpıcı açıklamalar…

Hatırlanacağı üzere geçtiğimiz günlerde Antakya’ nın alanında en büyük markalarından biri olan Verdaa aldığı Jüri özel ödülü’ yle kalitesini bir kez daha tescil etmişti. Yönetim Kurulu Başkanı Gülay Gül’ ün, Verdaa markasının 170’e yakın firmayı geride bırakarak aldığı ‘Jüri özel ödülü’ töreninde yaptığı konuşma, ödülün heyecanıyla belki tam anlaşılamadı. Başkan Gül’ ün yaptığı konuşma hemen yanı başımızda Suriye’ de yaşanan – ya da yaşatılan kargaşanın Hatay ticaretini ne denli olumsuz etkilediğinin en çarpıcı belgelerinden. 
 
2010 yılından bu yana başta Hatay olmak üzere tüm bölgeyi olumsuz yönde etkileyen ekonomik kriz nedeniyle firma olarak yüzde 70 oranında küçülmek zorunda kaldıklarını ifade eden Verdaa Yönetim Kurulu Başkanı Gül, ‘Başka çaremiz yoktu. Bunu ayakta kalma adına yapmak zorundaydık’ açıklaması yaptı.
 
Aynı zamanda HASıAD Başkanlığını da yürüten başarılı iş insanı Gülay Gül, ödül töreninde Hatay’da faaliyet gösteren hemem hemen tüm sektörlerin Suriye’de yaşanan kargaşa nedeniyle çok ciddi bir yara aldığının altını çizmiş, yaşanan bu süreç içinde Hataylı firmaların, devletin ilgili birimlerinden herhangi bir yardım almadığını dile getirmişti. ışte bu açıklamaların yankıları şimdilerde hiç olmadığı kadar hissedilmeye devam ediyor.
 
Ayakta kalmak için küçülmek zorunda kaldı
 
Esnafın, işadamlarının, Hatay’ın ve Hataylının içinde bulunduğu ekonomik koşulları her seferinde açıkça ortaya koyan ve söylediklerinden çekinmeyen sivil toplum örgütü temsilcileri arasında yer alan HASıAD Başkanı Gülay Gül konuya ilişkin açıklamasının ayrıntıları şöyle:  “Suriye’de yaşanan kargaşa Hatay’ı çok ciddi anlamda olumsuz etkilemiştir. 
 
Verdaa olarak üretimi devam ettirebilmek adına %70 oranında küçülmeye gittik. Bunu yapmasaydık ayakta kalabilme şansımız yoktu. Yaşanan bu sıkıntılı dönemde Hatay’da ki tüm sektörler çok ciddi yara almıştır. Devlet bu süreçte şu ana kadar herhangi bir yardımda bulunmuş değildir. Her firma kendi imkânları ile ayakta kalmaya ve üretim yapmaya çalışmaktadır.”

You must be logged in to post a comment Login

Yorum yazın...

Wordpress Haber Teması Tasarım ve Programlama: Seçkin Talanöz