Son Dakika
24 Ocak 2018 Çarşamba

Başkan Atahan ısyan Etti…

06 Şubat 2010 Cumartesi, 09:32
Başkan Atahan ısyan Etti…

Antakya-Samandağ karayolunun, çevre yolu kavşağından itibaren Antakya’ nın girişine kadar olan kısmının 3 belediyeye terk edilmesi, Subaşı Belediye Başkanı Selahattin Atahan’ ı isyan ettirdi.Antakya-Samandağ karayolunun, çevre yoluna olan kadar kısmı, üst geçit inşaatı sırasında ağır tonajlı araçların geçmesinden dolayı bozulduğu gibi, karayollarının üst geçit etrafında yaptığı kazıları olduğu gibi bıraktığına dikkat çeken Subaşı Belediye Başkanı Selahattin Atahan, tepkisini şöyle getirdi:
 
 
“Sayın Valimiz Celalettin Lekesiz’ in başkanlığında yapılan ıl ıdare şube Başkanları toplantısında, konuyu Karayolları 5. Bölge Müdürü Mehmet Akyiğit’ e aktardım. Sayın Bölge Müdürü, 2 kilometrelik kısmın belediyelere bırakıldığını söyledi. Oysa, ne zaman bırakıldığından bizim haberimiz yok. Bu yol, Subaşı’nın yanı sıra, çekmece ve Turunçlu belediye sınırlarında bulunuyor. çevreyolu üst geçişi sırasında bir defa, üst geçidin etrafında doğru dürüst bir kanalizasyon, bir yağmur suyu tahliye kanalları açılmadan yol bize bırakılıyor. Her yağmur yağışında etraftaki ev ve işyerlerini sel suları basıyor. Vatandaş Karayollarının tahribatlarını, kendi güçleri oranında tamir etmeye çalışıyor. Yolu belediyelere devrettiğini söyleyen sayın karayolları 5. Bölge Müdürü gelsin yolda incelemelerde bulunsun. Eğer bu haliyle bize terk ediyorlarsa ve vicdanı elveriyorsa bir şey demeyeceğiz.”
 
 
Karayolları 5. Bölge Müdürü’nün yine şube Başkanları toplantısında, Reyhanlı, Harbiye, ıskenderun girişlerine yönelik yapacakları çalışmaları anlatırken, Antakya-Samandağ karayolunun 2 kilometrelik kısmının bozulmasından sonra 3 belediyeye bıraktıklarına yönelik açıklamasının anlaşılabilir tarafı olmadığını kaydeden Selahattin Atahan, “Sayın Bölge Müdürü, Reyhanlı, ıskenderun ve Harbiye girişleri ne ise biz de diyoruz ki Antakya-Samandağ karayolunun bu 2 kilometrelik kısmı da aynı. üst geçitten sonra yol duble olacak, geriye kalan kısmı yine perişan vaziyette bırakılacak. Bari üst geçit etrafındaki eksiklikleri giderin, yağmur suyu tahliye kanallarını tam çalıştırın, menfezleri yaptırın, yoldaki çukurları kapattırın sonra da bize devredin. Yol onarıldıktan sonra bize bırakılması halinde, bundan sonraki bakımını biz yaparız. Ama karayolları hem kendisi bozacak, diğer Antakya’ya giriş yollarını yaptıracak, ama bu yola gelince, ‘bize ne, biz belediyelere bıraktık’ denilecek.
 
 
 
Bunun anlaşılabilir tarafı yoktur. Biz üvey evlat mıyız ki?” eleştirisinde bulundu.çevreyolunu üst geçide bağlayan ve Subaşı kesiminde kalan yolun asfaltının çamurdan ibaret olduğunu kaydeden Başkan Selahattin Atahan, “Allah aşkına asfalt denilen yolu gelsinler görsünler. Asfalt mı çamur mu belli değil. Kaldı ki, daha önce yine beldemizde yağışlı günlerde, taşıp zarar veren derenin menfezinin büyütülmesi için yaptığım tüm girişimler sonuçsuz kaldı. Bu menfezin suyu rahatlıkla tahliye edeceğini söyleyen karayolları yetkilileri, son yağışlarda derenin taşmasıyla hem menfezin, hem de çevreyolu üzerinden suların taşmasına neden oldu. Yani karayolları, bize göre yaptığı bu çalışmalarla hem insanlarımıza, hem bize, hem de çevredeki yerleşim birimlerine büyük zararlar verdi” iddiasında bulundu.
 
 
 
Yolun onarıldıktan sonra devrini kabul edeceklerini ifade eden Başkan Selahattin Atahan, onarılmaması halinde konuyu gerektiğinde Bakanlığa taşıyacaklarını da açıklamasında yer verdi

You must be logged in to post a comment Login

Yorum yazın...

Wordpress Haber Teması Tasarım ve Programlama: Seçkin Talanöz