Son Dakika
23 Mart 2018 Cuma

Başkan Asker: Hedef Yaşanılır bir dünya…

02 Nisan 2016 Cumartesi, 20:19

Antakya Çevre Koruma Derneği Başkanı Selda Asker, dün Latife Hanım Anaokulu Kekik Sınıfı miniklerine çevre bilincini aşıladı. AÇKD Başkanı Selda Asker, ağaç yaşken eğilir şiarıyla hareket ettiklerini belirtti ve miniklere slayt gösterisi eşliğinde ayrıntılı olarak çevre eğitimi verdi.

Miniklere çevrenin nasıl korunmasının gerektiği ile ilgili çizgi film izlettiren AÇKD Başkanı Selda Asker, çocuklara daha güzel, daha temiz, daha yeşil bir dünya bırakmak için sürekli mücadele içinde olduklarını söyledi ve hedeflerinin daha yaşanılabilir bir dünya olduğunu vurguladı.

Doğal dengenin korunması için ağaçların, hayvanların yok edilmemesinin önemine değinen AÇKD Başkanı Selda Asker, su ve enerji tasarrufu yapmaları konusunda miniklere tavsiyelerde bulundu. Miniklerin sorularını da yanıtlayan AÇKD Başkanı Selda Asker, “Ne kadar çok tüketirsek dünyayı o kadar çok yok ederiz. Hayatımızın her aşamasında tasarruf mutlaka yapılmalı” dedi.

Latife Hanım Anaokulu Müdüresi Nuray Avcıoğlu ve Kekik Sınıfı Öğretmeni Dilek Mullakütükçü, duyarlılığından dolayı AÇKD Başkanı Selda Asker’e teşekkürlerini sundu.

You must be logged in to post a comment Login

Yorum yazın...

Wordpress Haber Teması Tasarım ve Programlama: Seçkin Talanöz