Son Dakika
20 Ocak 2018 Cumartesi

Basit Hatalarla Kaybettik…

15 Şubat 2012 Çarşamba, 18:27
Basit Hatalarla Kaybettik…

Deringöl: “Yaptığımız basit hatalar ve iki oyuncuya attırdığımız 41 sayı nedeniyle çok iyi oynadığımız ve rahat kazanabileceğimiz BOTAş maçını kaybettik”
 
 
 
Türkiye Kadınlar Basketbol Ligi (TKBL) ekiplerinden Homend Antakya Belediyesi Teknik Sorumlusu Levent Deringöl, son periyoda kadar üstün oynadıkları ve rahat kazanabilecekleri BOTAş maçını yaptıkları  basit hatalar yüzünden kaybettiklerini söyledi.
 
 
 
Antakya Belediyesi Salonunda düzenlediği basın toplantısında, BOTAş karşısında alınan mağlubiyeti iki neden bağladığını kaydeden Deringöl, “ üç oyuncumuz 17 top kaybı yaptı ve rakibin iki oyuncusuna 41 sayı attırdık. Bu iki etken yani yaptığımız basit hatalar, son üç dakikaya kadar önde götürdüğümüz ve iyi bir oyun sergilediğimiz maçı kaybetmemizin en büyük nedenleri.”
 
 
 
 
 
Avrupa Kupası’nda yarı final oynamasının iyi bir ekip olduğunun göstergesi olduğunu vurgulayarak, BOTAş maçının son anlarındaki top kayıplarının yenilgiyi kaçınılmaz kıldığını ifade etti.
 
 
 
 
 
Daha ıyi Bir Takım Olduk
 
 
 
 
ıkinci yarıda çok daha iyi bir performans sergilediklerini ve takım olma yolunda hızla ilerlediklerini kaydeden Deringöl, ilk yarıya nazaran çok daha iyi oynuyoruz, bundan sonraki maçları kazanabilecek potansiyele sahibiz. Bizim kaybettiğimiz haftada ligin alt sıralarındaki takımların da maçlarını kazanmasıyla ligde dengeler değişti fakat biz maçlarımızı kazandığımız takdirde rakiplerimizin ne yaptığı hiç önemli değil.
 
 
 
 
Deringöl son olarak, bu hafta oynanacak Mersin Büyükşehir Belediyesi maçına çok iyi hazırlandıklarını ve galibiyet için sahaya çıkacaklarını ifade ederek, Mersin maçından galibiyetle ayrılacaklarına inandığını söyledi.
 
 
 
 
 
Takımın Genel Menajeri Mahmut Denk ise bir hafta içinde 3 maç oynadıklarını ancak çok iyi oynadıkları BOTAş karşısında son periyotta aldıkları mağlubiyetin kendilerini gerçekten üzdüğünü söyledi.
 
 
 
 
 
Kanabilecek Güçteyiz
 
 
 
 
 
Ligin bitimine 4 hafta kala önlerinde Mersin Büyükşehir Belediyesi, Galatasaray, Kayseri KASKı ve Ceyhan Belediyesi maçlarının kaldığını ifade eden Denk, bu maçları kazanabilecek güçte olduklarını, ligin ikinci yarısında daha iyi bir takım olduklarını ve bu maçaları kazanacaklarına inandığını dile getirdi.
 
 
 
 
 
 
Geçen yıl alınan 6 galibiyetin ligde kalmaya yeterli olduğuna değinen Denk, bu yıl ligin çok daha çekişmeli ve kaliteli olduğunu ifade ederek, “Alttaki takımların aldığı sürpriz galibiyetlerden dolayı,  aldığımız 7 galibiyete rağmen hala ligde kesinlikle kaldık diyemiyoruz. Bizim kaybettiğimiz haftada rakiplerimizi kazanması tekrar bir risk unsuru oluşturdu. Geriye kalan maçları kazanmak için sahaya çıkacağız.” şeklinde konuştu.
 
 
 
 
 
Türkiye’nin en iyi taraftarına sahip olduklarını vurgulayan Denk, BOTAş deplasmanında dahi takımı yalnız bırakmayan ve onurlu bir duruşla takımı destekleyen taraftarlara teşekkür ederek, aynı desteği Mersin Büyükşehir maçında da beklediklerini ifade etti.
 
 
Telafi Edeceğiz
 
 
 
 
Kazanmaları gereken bir maçta kaybettikleri için üzgün olduklarını belirten Makbule Amachree ise kazanmamız gereken bir maçtı, fakat yapamadık. Basketbol her türlü sonuca açık bir oyun kazanmakta var kaybetmekte. Mersin maçını kazanarak bu durumu telafi etmek istiyoruz.” Dedi.
 
 
 
 
 
Kısa sürede taraftarların sevgisini kazanan Amachree, taraftarların kendisini böyle sevmesinin çok güzel bir duygu olduğunu ifade ederek, “Hataylı taraftarlar, Türkiye’nin en iyi taraftarı,  her zaman takımı destekliyor. Zaten başarılı bir takım olmak için iyi bir taraftar, menajer ve baş antrenör olması gerekiyor, bunların hepsi bizde var.
 
 
 
 
 
10 yıldır Türkiye’deyim ve farklı takımlarda oynadım, daha önce Beşiktaş ile yaşadıklarımı şimdi burada yaşıyorum. Takım yöneticileri ve teknik ekibin de beni istemesi durumunda burada kalmayı çok isterim.Takım için ne yapılması gerekiyorsa onu yapmaya hazırım” dedi. H. Bozok

You must be logged in to post a comment Login

Yorum yazın...

Wordpress Haber Teması Tasarım ve Programlama: Seçkin Talanöz