Son Dakika
21 Haziran 2018 Perşembe

Basın Mensupları Öfkeli…

26 Aralık 2013 Perşembe, 09:54
Basın Mensupları Öfkeli…

Emniyet Genel Müdürlüğü tarafından yayımlanan genelgeyle gazetecilerin Emniyet binalarına girişinin yasaklanması nedeniyle Türkiye’nin dört bir yanında aynı anda eylem yapan gazeteciler, kalemlerini ıl Emniyet müdürlükleri önüne bıraktı.

Türkiye Gazeteciler Federasyonu Genel Başkanı Atilla Sertel kalem bırakma eylemini değerlendirirken, “Gazeteciler dışarıda kalemler “Emniyet’te” dedi.

Başta ızmir olmak üzere Antakya, Eskişehir, çorlu, Edirne ve Sakarya’da gerçekleştirilen kalem bırakma eylemi, Türkiye Gazeteciler Federasyonu öncülüğünde Federasyona bağlı 76 basın meslek örgütü farklı illerde eşzamanlı basın açıklaması yaparak, kalemlerini ıl Emniyet Müdürlükleri önüne bıraktı.
ülke gündeminin ‘hırsızlık’, ‘yolsuzluk’ gibi son derece ağır işamlarla meşgul olduğu bugünlerde yayımlanan genelgenin son derece “manidar” olduğunu belirten TGF Genel Başkanı ve ıGC Başkanı Sertel:

“Türk basını 12 Eylül darbesi döneminde bile böylesine bir uygulamaya, dayatmaya maruz kalmamıştır. Toplumun gerçekleri görmeye, öğrenmeye her zamankinden daha fazla ihtiyacı var. Ve hiçbir yönetim, halkın bilgisinden gerçekleri uzun süre saklayamaz. Her gerçek, gün ışığına çıkmaya mahkûmdur.
Bizler dün olduğu gibi bugün ve gelecekte de halkın haber alma hakkı için yazmaya, gerçekleri gün yüzüne çıkarmaya devam edeceğiz.

Sansüre asla boyun eğmeyeceğiz. Basın özgürlüğüne yapılan müdahalelere asla göz yummayacağız! Emniyet Müdürlükleri’nin kapılarının meslektaşlarımıza kapatılmasını, gazetecilerin ve dolayısıyla halkımızın sağlıklı bilgiye erişiminin ortadan kaldırılmasını şiddetle kınıyoruz. Bu açıklamayı Türkiye Gazeteciler Federasyonu’na bağlı 76 basın meslek örgütü olarak aynı anda ortak olarak yapıyoruz. Bu zamana kadar olduğu gibi bundan sonraki süreçte de basın ve ifade özgürlüğü için yürüttüğümüz mücadeleye sonuna kadar devam edeceğiz”dedi.

You must be logged in to post a comment Login

Yorum yazın...

Wordpress Haber Teması Tasarım ve Programlama: Seçkin Talanöz