Son Dakika
20 Ocak 2018 Cumartesi

Başbakana MHP’den tepki…

05 Ağustos 2009 Çarşamba, 18:05
Başbakana MHP’den tepki…

    Başbakan Recep Tayyip Erdoğan’nın DTP ‘yi ziyareti dolayısıyla, “Demokratik açılım” ifadelerine MHP Antakya Merkez ılçe başkanı Fedai YüCEDAL’dan tepki geldi.
 
    MHP ilçe başkanı Yücedal ; “Tarihi bir yol ayrımına hızla sürüklenen Türkiye’yi çok zor ve karanlık günler beklemektedir.”dedi. Yücedal; açıklamasını şöyle sürdürdü. “Yıllarca etle tırnak olmuş, beraber ağlamış- beraber gülmüş, kız almış- kız vermiş, Kurtuluş Savaşını omuz omuza birlikte yapmış bu millet, maalesef yeni bir ihanet projesiyle karşı karşıyadır. “Demokratik açılım” ambalajı içinde, terör örgütü PKK’nın stratejisine uygun olarak pazarlanmaya çalışılan bu proje, bir bölünme ve ayrıştırma projesidir, bin yıllık kardeşliğe vurulan en büyük darbedir.
 
    Bu süreçte, “Türkiyelilik” kavramı milli kimliğin yerini alacak, iki dilli eğitim ve kamu hizmetine geçilecek, eyaletler sisteminin alt yapısı hazırlanacak ve teröristlere siyasi af çıkarılarak, ihanet ödüllendirilecektir. Etnik farklılıkların ayrışma gerekçesi olarak görülmesinin ve demokratikleşmenin bölünme aracı olarak kullanılmasının dünyada başka bir örneği yoktur. Terörle mücadele iradesi olmayan, bölücü talepler karşısında kademe kademe, alıştıra alıştıra teslimiyet sürecinin taşeronluğunu yapan bu zihniyeti ne tarih ne de aziz milletimiz affetmeyecektir.
 
    Bugüne kadar; 57 devlet, 16 imparatorluk kurmuş yüce Türk Milleti, tarihinin hiçbir döneminde ırkçı olmamıştır. Farklılıklarımızı zenginlik olarak kabul etmiş bu milletin son kalesi Türkiye Cumhuriyeti Devletidir. Hangi etnik kökene mensup olursa olsun, hangi dine inanırsa inansın, hangi mezhepten olursa olsun, bu millet, birdir ve bütündür. Ne dış odakların, ne bu dış odaklar tarafından yönlendirilen yerli işbirlikçilerinin, ne de gaflet içinde olanların bu birlik ve beraberliği bozmaya güçleri yetmeyecektir.
 
    şehitlerimize “kelle”, teröristbaşı caniye “sayın” dediği için, Türk Yargısı tarafından suçlu bulunup, tazminat ödemeye mahkum edilen bir zihniyet tarafından yapılan “demokratik açılım”ın değerlendirmesini, aziz milletimiz en iyi şekilde yapacaklardır.
 
    Bu vesile ile, başta şehit ve gazi dernekleri olmak üzere tüm sivil toplum kuruluşlarını, böylesi hayati bir konuda, duruşlarını ve düşüncelerini açıklamaya davet ediyoruz.” dedi.

You must be logged in to post a comment Login

Yorum yazın...

Wordpress Haber Teması Tasarım ve Programlama: Seçkin Talanöz