Son Dakika
21 Ocak 2018 Pazar

Başbakan Sanal Gözyaşı Döküyor…

28 Ağustos 2013 Çarşamba, 10:36
Başbakan Sanal Gözyaşı Döküyor…

Milliyetçi Hareket Partisi Hatay ıl Başkanı Adnan Akdaş, televizyon ekranlarında ağlayan Başbakan Recep Tayyip Erdoğan’ı sanal gözyaşı dökmekle suçlayarak sert tepkide bulundu.
 
 
Yaptığı yazılı açıklamasında, Başbakan Recep Tayyip Erdoğan’ın çürümüş politikalarından dolayı Türkiye’deki sosyal barışın yoğun bakımda olduğunu savunan MHP Hatay ıl Başkanı Adnan Akdaş, ‘Cumhuriyet tarihimizin en başarısız,  en istismarcı hükümeti 10 yıl 9 aydır görevdedir. ıç ve dış politikada tam bir iflas yaşanmaktadır. Sosyal hayat kan kaybetmektedir. Sosyal barış yoğun bakımdadır. Suçlulara gün doğmuş, hırsızlara fırsat kapısı açılmıştır. Kadına şiddet, aile içi dramlar, toplumsal hercümerç zirve yapmıştır’ dedi.
 
 
Genelkurmay başkanlarının terörist olarak suçlandığı bu dönemde Türkiye’nin her yanının döküldüğünü, yer yanının söküldüğü ve her şeyin dejenere ve tasfiye olduğunun savunan Akdan Akdaş, tepkisini şöyle sürdürdü:
 
 
‘Bugün artık Genelkurmay Başkanları terörist olarak suçlanmakta, asıl teröristler barış gönüllüsü, pazarlık ortağı, çözüm tarafı olarak gösterilmektedir. Heybeliada’da Papaz Okulu açılmanın eşiğindedir. Demokratikleşme paketleri hazırlanarak PKK’dan aman dilenmektedir.
 
 
Yüreği kapkara, vicdanı simsiyah, zihni tamtakır olan insan suretleri Türk milletini eritmek ve tüm cephelerini çökertmek için faaliyettedir.
 
 
Ekonomideki zafiyetler, dengesizlikler ve felaketler de hepimizi kuşatmıştır.
 
 
Hataylı keyifsizdir, dertlidir, sıkıntılıdır. Açlık Hatay’dadır, yoksulluk Hatay’da, işsizlik Hataylı kardeşimdedir. Tahıl ve pamuk ambarı Hatay,  darlık ve yokluk içinde boğuşmaktadır. ürünlerimiz, tarlalardan kaldırdığımız hasadımız borçlarımızı dahi karşılamamaktadır.
 
 
Tarımda kendi kendine yeten bir ülkeyken, hükümetin beceriksizlikleri, başarısızlıkları yüzünden Arjantin’den Mısır, Ukrayna’dan buğday, şili’den angus işali, biliyoruz ki Hataylıyı derinden yaralamıştır. Türkiye’nin bir tarım ülkesi olmasına rağmen saman işal eden bir duruma gelmesi Hataylıya saygısızlık ve nankörlüktür.
 
 
Hataylı kardeşim borçludur, geleceğinden umutsuzdur. 2002 yılına göre iç ve dış borç miktarı 2,5 kat artmıştır. Hükümet iktidara geldiğinde, vatandaşlarımızın bankalara borcu 2,2 milyar lira iken, bu tutar yaklaşık 100 kat yükselmiştir. Halen kredi kartını ödeyemeyen, feryat figan ederek çare arayan, 1 milyon 590 bin 304 kardeşimin 4 milyar borcu içler acısı bir manzarayı resmetmektedir. Hatay’da doğan her evladımız hayata borçla merhaba demektedir. Bunların hepsi Başbakan‘ın çürümüş politikalarının sonucudur. Cari dengemiz açık ve alarm vermektedir. ıhracatımız yalpalamakta ve can çekişmektedir. Borsanın üçte ikisi yabancıların elindedir. Bankalar ve sigorta şirketleri yabancıların borusunu öttürmektedir. Altın fiyatlarına yetişmek mümkün değildir’.
 
 
 
Milliyetçi Hareket Partisi Hatay ıl Başkanı Adnan Akdaş, Başbakan Recep Tayyip Erdoğan’ın faiz lobisine meydan okumasıyla, faizlerin artmasına çanak tuttuğunu iddia ettiği açıklamasının son bölümünde ise şu görüşlere yer verdi:
 
 
Türk halkı kaybederken, Başbakan’ın daha düne kadar sarmaş dolaş olduğu faiz lobisi kazanmakta, küresel aç gözlüler palazlanmaktadır. Faiz lobisine meydan okuyan Başbakan, şu işe bakınız ki, faizlerin artmasına çanak tutmaktadır. çünkü faiz lobisine esasen boynu kıldan incedir.
 
 
Soruyoruz :
 
Hataylı mutlu mudur?
 
Hataylı huzurlu mudur?
 
Hataylı varlıklı mıdır?
 
Hataylı zengin midir?
 
 
Başbakan’ın döktüğü sanal gözyaşlarına, her zora girdiğinde, her bunalıma düştüğünde ekranlara çıkıp ağlamasına daha ne zamana kadar aldanılacaktır?
 
 
Ama unutulmasın ki sağduyulu Hataylı hemşerilerimiz bütün olup bitenlerden ders çıkartmakta, yapılacak ilk seçimde bu hükümete gereken dersi vererek MHP iktidarı ile hem tarımda hem de ekonomide yüzünü güldürecektir’.

You must be logged in to post a comment Login

Yorum yazın...

Wordpress Haber Teması Tasarım ve Programlama: Seçkin Talanöz