Son Dakika
18 Ocak 2018 Perşembe

Başbakan Neden Takmıyor…

16 Mart 2009 Pazartesi, 11:20
Başbakan Neden Takmıyor…

Geçen hafta ıstanbul’da önemli bir tünel açılışı yapıldı. Kağışane- Piyalepaşa Tüneli’nin ıstanbul trafiğine büyük soluk getirecği kesin. Ancak bizi bu tünelin 1 saatlik yolu 7 dakikaya indirmesinin dışında bir başka konu ilgilendiriyor.
 
O da Başsakan Recep Tayyip Erdoğan’ın hiçbir açılışta emniyet kemeri takmaması. Dizilerde emniyet kemerinin takılmamasını “çocuklara ve yetişkinlere kötü örnek oluyorlar” diye eleştirirken Başbakan’ın bu önemli konuyu “takmaması” daha üzücü.
 
Daha önce Bolu Tüneli’ni geçerken emniyet kemeri takmadan otomobil kullanan Başbakan bu kez de Kağışane-Piyalepaşa Tüneli’ni geçerken direksiyon başına geçti ama yine emniyet kemerini takmadı.
 
Bu kez yayında ıstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş vardı. Başbakan takmayınca o da nedense emniyet kemeri takmadı. Oysa, otomobile biner binmez emniyet kemerlerini taksalardı, bu görüntüleri izleyen başta çocuk olmak üzere herkese ne güzel örnek olacaklardı. Yol boyunca tüm kameraların takip ettiği ikili emniyet kemerini takmadan tüneli “güven içinde” geçtiler.
 
HABER : HABERTüRK

You must be logged in to post a comment Login

Yorum yazın...

Wordpress Haber Teması Tasarım ve Programlama: Seçkin Talanöz