Barış Tugayları IŞİD’e karşı savaşıyor…

22 Haziran 2014 Pazar, 10:12

Barış Tugayları Irak’ta halkı teröre karşı koruyacak.  Gün geçmiyor ki dünyanın herhangi bir yerinde terörist saldırılarla masum insanlar ölmesin. İşte bu masum insanları korumayı amaçlayan Barış Tugayları’nın yaygınlaştırılması hedefleniyor.

Enson Irak’ta faaliyet gösteren Barış Tugayları halkın sevgi gösterileriyle karşılandı. Irak’ta IŞİD tehdidine karşı, Şii lider Mukteda el Sadr’ın çağrısı üzerine kurulan ‘Barış Tugayları’ sokaklarda gövde gösterisi yaptı.

“Barış Tugayları” mensubu üniformalı binlerce kişinin ellerindeki silahlarla Basra, Necef ve Bağdat’ın Sadr City bölgesinde düzenlediği yürüyüşlere Mukteda el Sadr tarafından 2003’te kurulan Mehdi Ordusu da katıldı. Sadr City’deki Mazfer Meydanı’ndaki yürüyüşte çok sayıda milletvekilinin yanı sıra siyasi parti ve blok üyeleri ile sivil toplum kuruluşu temsilcileri de yer aldı.

El Ahrar Bloku milletvekili Hakim ez Zemili, yeni kurulan tugayın önemine dikkati çekerek, “Düzenlenen geçit töreni,terör örgütü ‘Irak Şam İslam Devleti (IŞİD), tekfirciler ve Irak halkını katledenler’ için uyarı mesajı niteliğindedir” ifadesini kullandı.

You must be logged in to post a comment Login

Yorum yazın...

Wordpress Haber Teması Tasarım ve Programlama: Seçkin Talanöz