Son Dakika
21 Ocak 2018 Pazar

Barış Günün’de, Savaşa Hayır…

03 Eylül 2013 Salı, 10:46
Barış Günün’de, Savaşa Hayır…

 
Hatay Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Milletvekili Mehmet Ali Ediboğlu 1 Eylül Dünya Barış Günü dolayısıyla yaptığı açıklamada, olası  bir savaşın Türkiye’nin kapısına dayandığına dikkat çekti.
 
Ortadoğu’da yaşananlara değinen  CHP Hatay Milletvekili Mehmet Ali Ediboğlu, “Bugünlerde Ortadoğu coğrafyasında yaşanan kargaşa, şiddet ve sınırımızda olması muhtemel savaşın kaygılarını gidermek için bazı şeyler yapmak zorundayız. ülkemiz ve tüm dünya halklarının, din, dil, ırk, mezhep, cinsiyet ayrımı gözetmeden huzurlu ve kardeşçe yaşam sürmesi için herkesin sorumluluk bilinci içinde hareket ederek savaşlara, çatışmaya ve teröre dur demesi gerekmektedir” görüşünü savundu.
 
Her ne sebeple olursa olsun savaş çığırtkanlarının kabul edilemeyeceğini belirten Cumhuriyet Halk Partisi Hatay Milletvekili Mehmet Ali Ediboğlu, “Acıların ve erken gelen ölümün soğuk yüzünün yaşanmadığı, huzur ve barış içinde bir bölge ve dünya hepimizin düşü ve dileğidir.
 

Bu duygu ve düşüncelerle 1 Eylül Dünya Barış gününü kutluyor, savaşsız ve sömürüsüz bir dünya özlemi ile sevgi ve saygılarımı sunuyorum” diyerek açıklamalarını sona erdirdi.

You must be logged in to post a comment Login

Yorum yazın...

Wordpress Haber Teması Tasarım ve Programlama: Seçkin Talanöz