Son Dakika
20 Eylül 2018 Perşembe

Bankaya Dolandırıcılık ıddiası

15 Eylül 2011 Perşembe, 10:06
Bankaya Dolandırıcılık ıddiası

Emekli Emniyet Müdürü Reşat Ertangün, Yapı Kredi Bankası Antakya şubesi’ni kendisini dolandırmakla suçladı.
Yapı Kredi Bankası Antakya şubesi’nden aldığı tüketici kredinin birkaç taksidini yatırdıktan sonra, ailesinden çıkan miras üzerine geri kalan kısmını birden yatırdığı halde, borcuna mahsup edilmeyerek yatırdığı paranın faizlerle eritildiğini öne süren Reşat Ertangün olayı şöyle anlattı:
“2008 yılında eşim adına Yapı Kredi Bankası Antakya şubesi’nden 10 bin lira tüketici kredisi çektim. Her ay normal taksitlerini öderken, ailemden miras kalınca, 11.02.2010 tarihinde Yapı Kredi Bankası’na giderek adını sonradan öğrendiğim Seden Altun adlı banka çalışanına, ‘Bugün itibariyle benim toplam borcumu ödersem ne kadar olduğunu sordum’, O tarih itibariyle 6993 lira olduğunu söyleyince, 6993 Lirayı yatırdım.”
Banka kayıtlarının incelenmesi halinde, borcunun yatırıldığının anlaşılacağını açıklamasında yer veren Emekli Emniyet Müdürü Reşat Ertangün, açıklamasını şöyle sürdürdü:
“Bu arada, tüketici kredisi aldığımız için banka, eşimin adına kredi kartı vermiş idi. Biz bu tüketici kredi kartından 1000 Lira borçlandık. ödeme gecikince banka eşimin adına bir yazı yazarak borcumuzu ekteki eşime ait hesaptan 1062 lira 95 kuruşluk borcumuzun hesabımızdan tahsil edildiğine dair yazı gelince, bankaya gittim.
ılgili banka çalışanı Seden Altun’a benim borcum olabilir, bankada param yok, hangi hesaptan çektiniz yanlış olmuştur, dedim. Banka çalışanı, yatırdığım parayı Borcuma mahsuben değil de, vadesiz hesabınıza yatırdım’ karşılığını verdi. Ben de kendilerine ‘hangi akıl mantık 6993 lira borcum varken bir kenara koyup faizle para almamı kabul eder’, diye sordum. Seden hanım bana hitaben, ‘Ben bankanın menfaati için her şeyi yaparım’ karşılığını verdi.
Ben de sinirlenerek, ‘Bu ahlaksızlıktır’ dedim,  Seden hanım, ‘o sizin kendi görüşünüz’, cevabını verdi.
Olayı şube Müdürü’ne aktardığını kaydeden Reşat Ertangün, şube Müdürü haklı olduğumu, benden bir hafta süre isteyerek konunun çözümü için çaba göstereceğini söylediğini ifade ederek gelişmeleri şöyle aktardı:
“Banka şube Müdürü’nün istediği sürenin sonunda ben müdür beye tekrar çıktım. Ancak bir hafta sonra Müdür bey bana cevaben, Ben yukarıya Genel Müdürlüğe izah ettim, olumsuz cevap geldi, demesi üzerine ben de ıstanbul’da Avukatım vasıtasıyla tüketici mahkemesine dava açtım. Faizlerin durdurulmasını ve gereken işlemlerin yapılmasını istedim.’
 
Emekli Emniyet Müdürü Reşat Ertangün, uğradığı bu haksızlık karşısında Hatay Cumhuriyet Başsavcılığına suç duyurusunda bulunacağını belirterek, “Banka değil de, sanki organize suç çetesi gibi davranışta bulunan banka ve ilgililer hakkında dava açacağım.
Hiç borcum yokken 1967 liralık borcun faiziyle karşı karşıya kaldım. Bu borcumu da talep eden banka hakkında, borcu iki defa tahsil ettiği için adalet önünde hesap soracağım. Borcumu kapatmama rağmen benden daha sonra istenen 1062 lirayı da yatırdım. Böyle bankacılık mı olur, bu resmen dolandırıcılık.” suçlamasında bulundu.

You must be logged in to post a comment Login

Yorum yazın...

Wordpress Haber Teması Tasarım ve Programlama: Seçkin Talanöz