Son Dakika
21 Temmuz 2018 Cumartesi

Bankada can pazarı…

13 Mayıs 2009 Çarşamba, 22:09
Bankada can pazarı…

6.5 saat boyunca 15 kişiyi rehin tuttu. Ecel terleri döktürdü. özel timler işe dahil oldu. Maç için TV isteyen saldırgan sonunda etkisiz hale getirildi.Kuşadası’nda gergin saatler yaşandı. Saat 11.00 sıralarında bankaya giren silahlı saldırgan, 12 banka çalışanı ve 3 müşteriyi rehin aldı. Yaklaşık 6.5 saat boyunca herkese ecel terleri döktüren saldırgan, polisin düzenlediği operasyonla ele geçirildi.
 
MAç ıçıN TELEVıZYON ıSTEDı
 
Günboyu polisle pazarlık eden saldırgan şaşırtan isteklerde bulundu. Bir ara bankaya televizyon istedi. Beşiktaş-Fenerbahçe kupa maçını izlemek istediğini söyleyen saldırgana, emniyet güçleri bir televizyon gönderdi. Ancak televizyon bozuk çıktı. Bunun üzerine bankaya ikinci bir televizyon istendi.
 
POLıS OPERASYON YAPTI
 
Gergin bekleyiş gün boyu sürdü. Saat 14.30 sıralarında bir polis saldırganlarla pazarlık için içeri girdi..  Pazarlıklar sonuç vermeyince polis bankaya operasyon yapma kararı aldı.
 
Rehineleri kurtarmak için yapılan operasyon başarıyla sonuçlandı. Yaklaşık 6.5 saattir içeride bulunanları rehin tutan silahlı kişi polis tarafından etkisiz hale getirildi. Saldırgan polis tarafından gözaltına alınıp Kuşadası emniyetine götürüldü.
 
ıçerdeki rehineler ise ambulanslarla hastaneye sevkedildi.
 
Kod adı ‘çilekeş’miş
 
Bankayı basan silahlı saldırganın kendine kod adı olarak “çilekeş” ismini verdiği öğrenildi.  ılk anda iki kişi oldukları açıklanmıştı ancak daha sonra bir kişi olduğu ortaya çıktı.
 
GöRGü TANIKLARININ ANLATTIKLARI
 
Görgü tanığı Hamdi ınce’nin ifadesine göre saldırgan camları boyamadan önce içeri girmeye çalıştığını söyledi ve şunları anlattı: “Kapıyı açtım, soyguncu kişi kapattı. soyguncu kişi personeli toplamış, elleri kafasının üzerinde arka tarafa doğru götürüyordu. Kadının biri telefon işareti yaptı. Telefonlara sarıldık, o ara polis geldi zaten”
 

You must be logged in to post a comment Login

Yorum yazın...

Wordpress Haber Teması Tasarım ve Programlama: Seçkin Talanöz