Son Dakika
18 Eylül 2018 Salı

Balıkçılar Çarşısı Önünde Düzenleme

22 Eylül 2011 Perşembe, 09:22
Balıkçılar Çarşısı Önünde Düzenleme

Antakya Belediyesi Park Bahçe Müdürlüğü’ne bağlı ekipler, belirlenen program dâhilinde çalışmalarına aralıksız devam ediyor.
 
 
Kentte yeni yeşil alanlar ve park alanları oluşturmaya yönelik çalışmalarını sürdüren ekipler, Balıkçılar çarşısı önünde bulunan yaklaşık 1000 m2’lik alanı yeniden revize ederek kent insanının hizmetine sunuyor. Park ve yeşil alana dönüştürülen ve öncelikle altyapı çalışmaları tamamlanan bölgede  Antakya Belediyesi ekipleri Dekoratif Taş ve Bordür Fabrikası’nda imal edilen taşlarla kaplanan yürüyüş yolları, dinlenme alanları, çimlendirme, süs bitkileri, çınar, turunç, akasya ağaçları ekilerek gölgelik alanlar oluşturuldu.
 
 
Türkiye genelinde yeni kullanıma sunulan plastik aydınlatma direklerini de ilk kez bu alanda kullanan belediyelerden biri olma özelliğine sahip Antakya Belediyesi ekipleri, önümüzdeki günlerde yeni oluşturulan dinlenme alanına oturma bankları ve balıkçılara özgü simgesel “Balıkçı Teknesi” monte ederek yeşil alanı tamamı ile halkın hizmetine sunmuş olacak.

You must be logged in to post a comment Login

Yorum yazın...

Wordpress Haber Teması Tasarım ve Programlama: Seçkin Talanöz