Son Dakika
19 Ocak 2018 Cuma

Bakkallarımıza Dokunmayın…

09 Şubat 2010 Salı, 15:27
Bakkallarımıza Dokunmayın…

MHP Merkez ılçe Başkanı Fedai Yücedal yazılı olarak yaptığı basın açıklamasında AKP ıktidarını eleştirdi; Türkiye’ nin içine düştüğü huzursuzluk ve hoşnutsuzluktan AKP ıktidarı ile çıkması mümkün görülmemektedir. ıfadesinde bulunan Yücedal açıklamasına şu şekilde devam etti:
“Bir tarafta işini yürüten yandaşlar, hısım ve akrabalar vardır; diğer tarafta ise ağırlaşan sefalet şartları içinde yaşayan vatandaşlarımız bulunmaktadır.
Millet için kıt olan imkânlar nedense, AKP ve yandaşlarına haram-helal demeden dağıtılmaktadır.Her alanda kendisini eleştirenleri azarlamayı huy haline getiren iktidar zihniyeti, acımasızca yoluna devam etmektedir.
Yoluna çıkan kimseye hayat hakkı tanımayan ıktidar, en sonunda mahalle bakkallarını hedef tahtasına oturtmuştur.
Bakkal esnafının tasfiye ilanı bizzat Sn. Başbakan tarafından dile getirilmiş, bakkallarımız büyük marketlerin insafına ve merhametine terk edilmiştir.
Mahalle aralarında sosyalleşmenin, ekonomik ilişkilerin merkezi olan bakkalların devrinin bitmesi sosyal ve ekonomik açıdan doğru ve mümkün değildir.
Büyük iş merkezlerinin tezgâhladığı lobilerin etkisiyle, esnafla uğraşmak, kepenklerini kapatmaya zorlamak, onları tasfiye planları yapmak insaflı ve adaletli bir yaklaşım değildir.Garip gurebanın hakkını korumak, tüyü bitmemiş yetimin hakkını kimseye yedirmemek iddialarıyla iktidara gelenler; bugün garibin, yetimin, yoksulun ekmeğini kesmektedirler.
Kenar mahallelerdeki yoksul vatandaşlarımızın evlerine kameralar eşliğinde giden Sn. Başbakan, aynı samimiyeti buradaki esnaflarımızın ekmeklerine el uzatmayarak, çocuklarının rızkına engel olmayarak da göstermelidir.”

You must be logged in to post a comment Login

Yorum yazın...

Wordpress Haber Teması Tasarım ve Programlama: Seçkin Talanöz