Son Dakika
24 Eylül 2018 Pazartesi

Bakan Saner’den Hatay’a Ziyaret…

05 Şubat 2011 Cumartesi, 09:57
Bakan Saner’den Hatay’a Ziyaret…

Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti Bayındırlık ve Ulaştırma Bakanı Hamza Ersan Saner dün Hatay Valisi M. Celalettin Lekesiz’i makamında ziyaret etti. Hatay Havaalanında incelemelerde bulunmak üzere ilimizde bulunan Bakan Saner’in ilk durağı Hatay Valiliği oldu.
 
LEKESıZ:HATAY HAVAALANI TüRKıYE’NıN EN FAZLA BüYüYEN HAVAALANI
Hatay Valisi M. Celalettin Lekesiz tarafından Valilik bahçesinde çiçeklerle karşılanan Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti Bayındırlık ve Ulaştırma Bakanı Hamza Ersan Saner’in gördüğü ilgiden memnun olduğu gözlendi.
 
‘Barış, kardeşlik, hoşgörü kenti Hatay’a hoş geldiniz’ diyerek sözlerine başlayan Vali Lekesiz, “ılimize Hatay Havaalanı’nda incelemelerde bulunmak üzere geldiğinizi biliyoruz. Yapacağınız inceleme neticesinde olumlu görüşe varırsanız kardeş ülke Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti’ne bir benzerinin yapılacağını memnuniyetle öğrenmiş bulunuyoruz.” dedi.
 
Hatay Havaalanı’nın 2007 yılında faaliyete geçtiğini dile getiren Hatay Valisi M. Celalettin Lekesiz, “Hatay Havaalanı 2007 yılında faaliyete geçmesi ile birlikte 2009 yılında Türkiye’nin en fazla büyüyen havaalanı oldu. Geçen yıl 325 bin yolcuyu ağırlayan Hatay Havaalanı 2010’da bu rakamı 574 bine çıkardı. Yine 2010 yılı içerisinde ilimize 5562 uçak inip kalktı.” diye konuştu.
 
YOLCU SAYISI YENı TERMıNAL BıNASININ HıZMETE GıRMESıYLE ARTACAK
 
Hatay Valisi M. Celalettin Lekesiz, Hatay Havaalanı’nın açıldığı günden günümüze kadar yetersiz terminal binasına sahip olmasına rağmen eldeki verilerin büyük bir başarı olduğunu dile getirerek, “Yeni terminal binamızın hizmete girmesi ile eldeki verilerin ve yolcu sayısının katlanmasını bekliyoruz. Umarım verimli bir ziyaret gerçekleştirirsiniz.
 
Bir kez daha farklı dillerin, dinlerin barış, kardeşlik, hoşgörü içerisinde yaşadığı bir kent olan Hatay’a hoş geldiniz demek istiyorum.” şeklinde konuştu.
 
   SANER: TüRKıYEDE BULUNMAKTAN MUTLULUK DUYUYORUM
 
Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti Bayındırlık ve Ulaştırma Bakanı Hamza Ersan Saner de yaptığı konuşmaya, ‘Türkiye’de bulunmaktan mutluluk duyuyorum’ diyerek başladı. Kıbrıs’ta Türkiye karşıtı yapılan eylemleri çok küçük bir grubun gerçekleştirdiğini dile getiren Bakan Saner, “Adada huzursuzluk yaratmak için fırsat kollayan bu küçük grubun seviyesiz davranışıdır.
 
 Bugüne kadar anavatan Türkiye Cumhuriyeti’nin Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyetine sağladığı imkân ve olgularla sonsuza dek birlikte yürüme arzusu içerisindeyiz. Bizler yıllar yılı anavatanımız olan Türkiye Cumhuriyeti ile yavru vatan Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti arasında yaşanan üst düzey ilişkileri arttırma çabası içerisindeyiz, bundan da geri adım atmamız söz konusu değil. Bu nedenle yaşanan olumsuz hareketleri Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti Bayındırlık ve Ulaştırma Bakanı olarak kınadığımı ifade etmek isterim.
 
 
Anavatanımız Türkiye ile birlikte uyguladığımız ekonomik programlar ülkede elbette ki, halkın tepkisini doğurabilir. Bizlerin siyasetçiler olarak görevimiz ülkedeki ekonomiyi rahatlatarak halkın huzur içinde yaşamasını sağlamaktır. Bu yönde çaba sarf edeceğimizi bir kez daha ifade etmek isterim.” diye konuştu.
 
Yapılan konuşmaların ardından Hatay Valisi M. Celalettin Lekesiz günün anısına Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti Bayındırlık ve Ulaştırma Bakanı Hamza Ersan Saner’e, Bakan Saner de Vali Lekesiz’e karşılıklı olarak hediyeler sundular.

You must be logged in to post a comment Login

Yorum yazın...

Wordpress Haber Teması Tasarım ve Programlama: Seçkin Talanöz