Son Dakika
24 Haziran 2018 Pazar

Bakan Ergin’den okul ziyareti…

09 Ekim 2013 Çarşamba, 14:03
Bakan Ergin’den okul ziyareti…

Antakya merkeze bağlı Bitiren Köyü ılköğretim Okulu’nun 8 dersliğinin yenilenmesi nedeniyle düzenlenen törene katılan Bakan Ergin, çocukların ikili eğitimden tekli eğitime geçmeleri ve okulun da yenilenmesi ile birlikte daha rahat bir eğitim süreci yaşayacaklarını ifade etti.
 
çocuklara verilecek eğitimin kalitesi ile ülkenin geleceği arasında doğrudan bir bağ olduğunu belirten Bakan Ergin, “ Eğitimi sağlam ve güçlü verdiğimizde çocuklarımızın, gençlerimizin donanımını yüksek tuttuğumuzda geleceğe dönük olarak asayiş sorunları ile boğuşmaktan ve geleceğe yönelik endişe duymaktan kurtulacaksınız. ıyi yetiştirilmiş bireyler o ülkenin geleceğidir.”dedi.
 
 Bakan Ergin, Bugün dünya üzerinde altını, gümüşü, petrolü olan çok ülke olduğunu ancak dünya siyasetinin ve ekonomisinin geleceğine hükmedenlerin yetişmiş insan gücüne sahip olan ülkeler olduğunun altını çizerek, “Yetişmiş insan gücüne sahip olan ülkeler hem kendilerini çok güçlü şekilde idame ettiriyorlar hem de dünya üzerindeki dengeleri kendileri üretiyorlar. Bizim geleceğimiz de bu gençlerimizin alacağı eğitime bağlı.”şeklinde konuştu.
 
 YAPILAN HER DERSLıK VE OKUL, DAHA GüçLü BıR TüRKıYE’NıN GELECEğıNE KONULAN BıR HARçTIR
 
 Hatay Valisi M.Celalettin Lekesiz de, iyi bir eğitim alan bireylerin, il ve ülke vatandaşlarının yaşadıkları dünyanın dışına itilmeyeceklerini ve rakiplerine galip geleceklerini belirterek,“Eğitim pahalı olabilir ama biz biliyoruz ki cehalet daha pahalıdır. Eğitim olmazsa olmazlarımızın başında geliyor. ülkemizi eğitim ordusu ile daha iyiye, daha güçlü bir geleceğe taşıyacağız. Gençlerimizi milli, manevi, ahlaki ve kültürel değerlerle donatarak, evrensel değerlerle de barışık şekilde yetiştirdiğimizde ilimiz ve ülkemiz çok daha müreffeh bir geleceğe taşınacaktır. şüphesiz ki, yapılan her derslik ve okul, atanan her öğretmen, okula başlayan her bir evladımız daha müreffeh ve daha güçlü bir Türkiye’nin geleceğine konulan bir harçtır. Bu duygu ve düşüncelerle okulun yapımında emeği geçen herkese teşekkür eder, hayırlı olmasını dilerim.”  şeklinde konuştu.

You must be logged in to post a comment Login

Yorum yazın...

Wordpress Haber Teması Tasarım ve Programlama: Seçkin Talanöz