Son Dakika
20 Ocak 2018 Cumartesi

Bakan Ergin’den Müze Otel Ziyareti…

26 Ekim 2013 Cumartesi, 11:21
Bakan Ergin’den Müze Otel Ziyareti…

ış Adamı Necmi Asfuroğlu’nun yaptırdığı Antakya Hilton Müze Otel inşaatında incelemelerde bulunan Adalet Bakanı Sadullah Ergin, Oteli çılgın proje olarak nitelendirdi.
Meydana gelen kazayla ilgili olarak geçmiş olsun dileklerini ileten Bakan Sadullah Ergin, ‘Bu tür projeyi akıllı insanların yapacakları iş değildir. Sayın Asfuroğlu bence büyük bir risk alarak bu çılgın projeye imza koydu, Allah utandırmasın’ ifadesinde bulundu.
 
Adalet Bakanı Sadullah Ergin’in yaptığı ziyarette Adalet Bakanı Sadullah Ergin’e Hatay Valisi Mehmet Celalettin Lekesiz’de eşlik etti.  
Adalet Bakanı Sadullah Ergin’e Müze Otelle ilgili olarak sunum izletildi. 
Müze Otel çalışmalarının 2009’da başlandığını ve kazılara Bakanlık izniyle devam edildiğinin yansıtıldığı sunumda,  kazılarda çıkarılan mozaiklerin fotoğraflarının gösterilmesiyle sona erdi.
 
çalışma alanında incelemelerde bulunan Adalet Bakanı Sadullah Ergin, “yaşanan kaza için geçmiş olsun diliyorum. Burada yapılan çalışmalar tabiri caizse iğneyle kuyu kazmaya benziyor. Bu proje insanlık adına müşiş eser. ıdari zorluklarla çalışmaları devam ediyor” dedi.
 
Müze otelin bittiğinde Hatay’ı yücelteceğini ancak Hatay olarak tarihi miraslarımıza sahip çıkamadığımızı belirten Adalet Bakanı Sadullah Ergin, “Herkesin görevi tarihi mirasımıza sahip çıkanlara destek vermektir. Doğu Antakya’nın kalkınması çok önemli. Bu proje Antakya’nın çılgın projesidir. Akıllı insanların yapacakları bir proje değildir. Sayın Necmi Asfuroğlu’nu kutluyorum. Bu riskli projeye imza attı.  Antakya Müze kent haline geliyor. şehrin Tüm dinamikleri omuz omuza vermeli” çağrısında bulundu.
‘Biz farklı bir yapı yapıyoruz’ diyen Antakya Hilton Müze Otel sahibi Necmi Asfuroğlu, “Teşhirini kendimiz üstlenmek üzere mozaikleri bakanlığa bırakıyoruz. Gerekli zemin etütleri yapıldı” dedi.
 
Adalet Bakanı Sadullah Ergin’in Antakya Hilton Müze oteli inşaat alanındaki incelemelerinde yapılan çalışmaları izlerken, son dereceye etkilendiği gözlendi.

You must be logged in to post a comment Login

Yorum yazın...

Wordpress Haber Teması Tasarım ve Programlama: Seçkin Talanöz