Son Dakika
24 Haziran 2018 Pazar

Bakan Ergin Açıklamalarda Bulundu…

24 Ekim 2013 Perşembe, 11:01
Bakan Ergin Açıklamalarda Bulundu…

Adalet Bakanı Sadullah Ergin, Hatay iline bağlı ilçelerde yaptığı gezilerde ilçe sakinlerine çeşitli konularda açıklamalarda bulundu.
 
Hatay genelinde yapılan yatırımların yanı sıra “Demokratikleşme paketi” konusunda da birkaç cümle ile açıklamalarda bulunan Bakan Ergin, “Demokratikleşme paketi” ile kardeşkanı dökülmesinin önüne geçildiğini söyledi.
 
Türkiye’nin dil, din, ırk farkı gözetmeksizin insanların kardeşçe yaşadığına dikkatleri çeken Bakan Ergin, şunları söyledi:
 
    “Türkiye’de yaşayan bütün insanlara etnik dil, ırk gözetmeksizin kardeşçe bakıyoruz. Aldığımız kararlarda bunların hepsini göz önünde bulunduruyoruz. Hiçbir topluluk için ayrı bir karar almıyoruz. Tüm aldığımız kararları ülkemiz çıkarı için almaya çalışıyoruz. Bizi eleştirenler, daha önce yaptıkları işlere baksınlar. Türkiye ne zaman istikrarlı bir süreç yakaladıysa ayağını yere sağlam basarak siyasi istikrarı, onun getirdiği ekonomik istikrarı ile toplum huzuru ile büyümeye kalkınmaya devam etmiş, ne zaman da çekişmelere düşmüş ise istikrarı kaybetmiş maalesef hep geriye gitmiş, küçülmeye devam etmiş. Onun için son 11 yıldır Türkiye’nin yakalamış olduğu siyasi istikrar ve buna dayalı olarak oluşan ekonomik istikrar Türkiye’mize de Hatay’ımıza da çok önemli neticeler getirdi.”

You must be logged in to post a comment Login

Yorum yazın...

Wordpress Haber Teması Tasarım ve Programlama: Seçkin Talanöz