Son Dakika
18 Ocak 2018 Perşembe

Bakan’ a Protestolu Karşılama…

22 Mart 2010 Pazartesi, 10:34
Bakan’ a Protestolu Karşılama…

Geçtiğimiz hafta sonu ilimizde bulunan Tarım ve Köyişleri Bakanı Mehdi Eker, Antakya Belediyesini ziyareti sırasında Tekel işçilerinin eylemi ile karşılaştı.
 
Hatay Valiliği’nin ardından Antakya Belediyesi’ne geçen Bakan Eker’i 50 kişilik bir grup sloganlar atarak protesto ettiler. Bakan’ın bulunduğu bölüme yürümek isteyen Tekel işçilerini güvenlik güçleri engelledi.
 
Bulundukları yerden slogan atmaya devam eden işçiler; “Her Yer Tekel, Her Yer Direniş, ış Ekmek Yoksa Barışta Yok, Liseli öğrenciler Onurumuzdur, Yan Gelip Yatmadık, Vatanı Satmadık, Başbakan 4-C’yi Al Başına çal, Amerikan ……. Tayyip Erdoğan” şeklindeki protestolarını Hatay Emniyet Müdürü Ragıp Kılıç’ın ılımlı yaklaşımı sonlandırdı.
 
ışçilerin yanına giden Hatay Emniyet Müdürü Ragıp Kılıç protestonun sona ermesini istedi. Tekel işçileri de Müdür Kılıç’ın ılımlı tavrına aynı şekilde karşılık vererek bulundukları yerden sorunsuz bir şekilde ayrıldılar.
 
EKER: HAKARET ıçERMEYEN SöZLER SUç DEğıLDıRAntakya Belediyesi’ni ziyareti sırasında bir gazetecinin protesto konusunda görüşlerini sorması üzerine Bakan Eker, “Herkes gibi onlarda demokratik haklarını kullanıyorlar, Hakaret ıçermeyen Sözler Suç Değildir” karşılığını verdi.
BAKAN’A şEMSıYELı KORUMA Gerçekleştirilen Tekel işçilerinin eyleminin ardından güvenlik güçleri tedbirlerini daha da arttırdığı gözlendi. Bakan’ın yakın korumalarının gelebilecek yumurtalı bir saldırıya karşı ellerinde şemsiye bulunduğu ancak herhangi bir sorun olmadığı için koruma kalkanı şemsiyenin kullanılmadığı görüldü.

You must be logged in to post a comment Login

Yorum yazın...

Wordpress Haber Teması Tasarım ve Programlama: Seçkin Talanöz