Son Dakika
21 Haziran 2018 Perşembe

Bağış için yasal hesap beklensin…

08 Haziran 2013 Cumartesi, 09:26
Bağış için yasal hesap beklensin…

Geçtiğimiz günlerde Gezi Parkı protestoları sırasında Antakya’da çıkan çatışma sonucunda yaşamını yitirerek demokrasi şehitlerimiz arasında ki yerini alan 22 yaşındaki Abdullah Cömert’in ailesi, Abdullah’ın ölümünden sonra bazı kişilerin gerek sosyal medya arıcılığıyla gerekse bizzat çaba göstererek, aile adına bağış para topladıkları duyumlarını aldıklarını ifade ettiler.

 

 

Bunların bir kısmının mutlaka iyi niyetli girişimler olduğuna vurgu yapan baba Edip Cömert ve Abdullah’ın kardeşleri, Ancak bizlim böyle bir talebi ve girişimi yoktur. Bizim talebimiz ve isteğimiz dışında gerçekleşen bu eylemin, yanlış yerle kaymaması ve disipline edilmesi adına birkaç gün içinde Valilikten de yasal izin alınarak bir bağış kampanyası başlatma zorunluluğumuz doğmuştur.

 

 

Merhum Abdullah’ın adına açılacak bir hesap aracılığıyla bağış yapmak isteyen vatandaşlarımızın bu hesaba aktarım yapmasını rica ediyoruz. Kampanya sonunda toplanan para miktarına göre Abdullah Cömert adına belki bir okul binası, belki bir sağlık ocağı binası veya belki bir vakıf kurarız. Bunun kararını sadece biz değil, Antakya halkıyla birlikte veririz.” ifadesinde bulundular.

 

 

Gözü yaşlı baba Edip Cömert “Biz bugün için her şeyden önce oğlumun katillerinin bulunmasını istiyoruz. Kampanya sonra ki iştir. Güvenlik güçlerinden ricamız katilin bir an önce bulunmasıdır. Bize yardımcı olmak isteyen insanların hepsine çok teşekkür ediyorum. Ancak kötü emellerin önüne geçmek için böyle bir çalışma yapmak zorundaydık. ılla ki bağış yapmak isteyenler açılacak yasal hesabı beklesinler bunu öneriyorum.  Oğlumun adını toplanacak para ile belki bir eğitim yuvasında yaşatabiliriz. dedi.

You must be logged in to post a comment Login

Yorum yazın...

Wordpress Haber Teması Tasarım ve Programlama: Seçkin Talanöz