Hatay, Antakya, Defne, Samandağ, Arsuz Radyosu Dinle

Babacan İskenderun’da Halkı Dinledi…

“BİZ BU KRİZİ 6 AYDA ÇÖZERİZ”

DEVA Partisi Genel Başkanı Ali Babacan İskenderun’da halkla bir araya geldi.  Pazarcı esnafı ve emeklilerin sorunlarını dinleyen Babacan’a vatandaşın ilgisi yoğun oldu.  Pazarcı esnafı, artan mazot ve gübre maliyetlerinden şikayette bulunurken Babacan, “Pazarda domates salata satmayı beceremezlerken koskoca ülkeyi yönetmeye kalkıyorlar. Sorunun özü tam orada” diye konuştu.

Babacan özetle şunları söyledi;

Babacan: “Çok hızlı düzelecek”

“Çok hızlı düzelecek, iyi bir ekip, dürüst bir kadro alır götürürüz inşallah. Daha önce yaptık biliyorsunuz. Yapmamış olsak, hadi neyse de…Bu memlekette 2 tane kriz çözdük çok şükür. Dünya batarken çözdük. 6 ayda çözeriz. Bilmiyorlar çünkü. Üst düzeyden birkaç kişi aklına getir, gelseler pazarcı esnaflığını 2 ay yapabilirler mi?”

‘Mazot 27 lira olursa…’

Ekim maliyetlerinden şikayette bulunan esnaf “Mazot 27 lira olursa

cialis uk

, gariban da 10 liraya 12 liraya patates alırsa kim nasıl geçinecek? Gübre torbası 130 TL’den 750 TL’ye ye çıktı. Yüzde 700 zam… Müşteri de haklı biz de haklıyız. Geçen yıl patates 3-4 lira civarındaydı. Şimdi 10-12 lira” diye konuştu.

‘Patates soğan, yeter Erdoğan…’

Babacan, “Emeklinin maaşı asgari ücret, memur maaşı, bunların hepsi resmi enflasyon kadar artıyor ama hayat gerçek enflasyon üzerinden gidiyor. Maliyet artıyor ama vatandaşın alım gücü artmıyor arada sıkışıyorsunuz” dedi. Bu sırada pazarcı esnafının, “Alınmıyor patates soğan, yeter artık Erdoğan” sloganları dikkat çekti.

‘Gerçek enflasyon uçtu’

Bir vatandaşın ise “Her şey pahalı ama insan ucuz. 3 bin lira emekli maaşı alıyorum” sözlerine Babacan, “Emekli maaşını enflasyon oranında artırıyorlar, gerçek enflasyon uçtu.” deyince vatandaş, “Şimdi yüzde 100 zam bile verse bitti. Böyle bir şey olamaz, mahvolduk” dedi. Bu sırada çevredeki vatandaşların “Ölüm uykusundan uyanın” sözleri dikkat çekti.