Son Dakika
23 Haziran 2018 Cumartesi

Bab-al Hava Sınır Kapısında Patlama…

18 Eylül 2013 Çarşamba, 14:08
Bab-al Hava Sınır Kapısında Patlama…

Suriye’nin Bab-Al Hava Sınır Kapısı’nda bir araçta meydana gelen patlamada ilk bilgilere 7 kişi yaşamını yitirdi, 20 kişi yaralandı.
 
Hatay’ın Reyhanlı ilçesi Cilvegözü Sınır Kapısı’na 4,5 km mesafede bulunan Suriye’nin Bab-Al Hava Sınır Kapısı’nda bir araçta meydana gelen patlamada ilk bilgilere 7 kişinin yaşamını yitirdiği, 20 kişinin yaralandığı iddia edildi.
 
Olay, saat 15.00 sıralarında Cilvegözü yakınındaki şahıslar, Suriye tarafında şiddetli bir patlama meydana geldiğini, büyük bir gürültü duyduklarını söyledi. Olaydan sonra bölgeye çok sayıda ambulans sevk edildi. TIR aktarma alanı olarak kullanılan tampon bölgede bulunan TIR sürücüsü ıbrahim Demir, patlamayı duyduğunu ve şiddetli olduğunu söyleyerek bir aracın patladığını öğrendiğini anlattı.
 

Cilvegözü’ne sevk edilen ambulanslar patlama yerinden aldıkları iki Suriyeli yaralıyı Hatay’a getirdi. Bu arada patlamadan sonra Cilvegözü Sınır Kapısı giriş ve çıkışlara kapatıldı. Tampon bölgede bulunan Türk TIR’larının Türkiye’ye seri bir şekilde girişi sağlandı.

You must be logged in to post a comment Login

Yorum yazın...

Wordpress Haber Teması Tasarım ve Programlama: Seçkin Talanöz