Ayı İle Aynı Yatağa Girilmez!

22 Temmuz 2014 Salı, 13:58

CHP Hatay Milletvekili Hasan Akgöl, IŞİD militanlarının  Reyhanlı sınırına kadar dayanması üzerine bir basın açıklaması yaptı. Akgöl basın açıklamasında şu ifadelere yer verdi;

Suriye’den İthal El Kaide’ye Bağlı IŞİD Teröristleri

Sonunda Kapımıza Dayandı

Ayı ile Aynı Yatağa Girilmez…

Olayların en başından beri ifade ediyoruz, Suriye’deki savaşın tarafı olmanın bedelini Türk milletine ödetiyorsunuz. ABD ve İsrail’in Ortadoğu’daki çıkarları uğruna ülkemizi eli kanlı ruh hastası teröristlerin karargâhı haline getirdiniz.

Bugün ülkemiz sınırları içine 1,5 milyonu bulan bir nüfus akışı gerçekleşmiştir. Bu beraberinde ciddi asayiş sorunlarını da getirmiştir. Özellikle Suriye’ye sınır kentlerimizde yurttaşlarımızın huzuru kalmamıştır. Hırsızlık, gasp cinayet başta olmak üzere birçok asayiş sorunu ortaya çıkmıştır. Türkiye Cumhuriyeti devletini uluslararası arenada bu eli kanlı ruh hastası teröristlere destek veren bir ülke konumuna indirgeyen bu hükümet, önlem almaz ise bu çatışmalar ülkemize sıçrayacaktır. Suriye’de Sözde cihat yapan, koyun keser gibi insan kesen bu caniler şimdi de Reyhanlı ilçemiz sınırına dayanmıştır. Bugün Reyhanlı sınırındaki Haren şehrine saldıran IŞİD mensubu ruh hastaları Beşaslan köyü karşısında ÖSO’nun denetiminde bulunan yerlere kendi bayraklarını dikmiş, eli silahlı ÖSO militanları ise silahları ile birlikte ülkemize kaçmaya başlamıştır. Altınözü’ne bağlı Hacıpaşa köyünde mazot kaçakçılığı yapan bu eli kanlı ruh hastalarının uzantılarıyla kolluk güçlerimiz sürekli karşı karşıya gelmektedir.

Ülkeyi yönetenlerin aklını başına alması için, kaç yurttaşımızın daha kaçırılması, kaç yurttaşımızın öldürülmesi, kaç merkezde daha konsolosluklarımızın basılması gerekiyor. İsmet Paşa’nın bir sözünü hatırlatmak istiyorum; “Ayı ile aynı yatağa girilmez.” Girerseniz uyanabilir misiniz bilinmez.

Bu zihniyet Suriye’de tekbir getirerek cami bombalıyor, türbeleri yıkıyor, İstanbul’da camii kundaklıyor ve hükümet izlemek dışında bir şey yapmıyor. Üstüne RTE bu eli kanlı ruh hastalarına methiyeler düzüyor, kısaca hatırlatayım, 1 Nisan 2012  İstanbul’da konuşuyor RTE; “Suriyeli kahramanları da buradan bir kez daha selamlıyorum.” Diyor. 12 Ağustos 2012  İstanbul “Bu mücadele kutlu bir mücadeledir ve bu mücadeleyi alkışlıyorum.”  30 Aralık 2012  Şanlıurfa “Şunu unutmayın her kutlu doğum sancılı olur. İnşallah bu kutlu doğum Suriye’deki kardeşlerimizin iradeleriyle tecelli edecektir.”  İşte böyle kahramanların kutlu mücadelesi! 

Türkiye en kısa sürede bu konudaki tavrını gözden geçirmeli ve sınır güvenliğini artırmalıdır. RTE’nin yaklaşımı ile devam edilirse bu sorun ülkemizi Ortadoğu’nun karanlık dehlizlerinin içine çekmeye devam eder.

 

You must be logged in to post a comment Login

Yorum yazın...

Wordpress Haber Teması Tasarım ve Programlama: Seçkin Talanöz