Son Dakika
21 Ocak 2018 Pazar

Ayhan Tumani Hatay’ da…

10 Kasım 2009 Salı, 15:15
Ayhan Tumani Hatay’ da…

09.11.2009 tarihinde Antakya Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Hikmet çinçin ve Yönetim Kurulu üyelerini ziyaret etti. Ziyarette Başkan Hikmet çinçin”in yanı sıra Başkan Yardımcısı Remzi Güzel ve Meclis üyesi Osman Ovalı hazır bulundu.
 
Almanyada gurbetçi bir ailenin çocuğu olarak dünyaya gelen ve aslen Hataylı olan Ayhan Tumani ,  Almanya ve Hollanda da çeşitli kulüplerde Futbol oynadıktan sonra halen Antakya Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanlığı görevini yürüten Hikmet çıNçıN’in Kulüp Başkanlığı  yaptığı 2000-2001sezonunda  Hatayspor’da futbol oynamıştır.  Daha sonra Köln Spor Akademisine başlamış ve 11 ay süren eğitimin sonunda 24 kişi arasında ilk 4’e girerek “UEFA Pro Lisans” diploması almış ve Stajını da FC Köln’de, Daum’un yanında yapmıştır.
 
Ziyaret  esnasında Başkan çinçin; ziyaretten duyduğu memnuniyeti dile getirek Hataylı bir hemşehrimizin  hem Yurtdışında hem de ülkemizde başarılı bir şekilde bizi temsil ediyor olması, bizleri hem mutlu etmekte hem de gururlandırmaktadır, şeklinde ifadelerde bulundu.
 
Hataylı olması dolayısıyla kenti yakından tanıyan Tumani’ye Başkan çinçin tarafından Hatay’da bulunan ve Dünya’nın 2. Büyük Mozaik Müzesi olan Hatay Arkeoloji Müzesinde aslı sergilenen bir Mozaik Tablo hediye edildi.

You must be logged in to post a comment Login

Yorum yazın...

Wordpress Haber Teması Tasarım ve Programlama: Seçkin Talanöz