Son Dakika
21 Ocak 2018 Pazar

Avukatlardan anlamlı konferans…

07 Nisan 2014 Pazartesi, 22:49
avukatlargunu-asya-gazetesi-com

Hatay Barosu Kadın Hakları Merkezi ‘ne bağlı avukatlar bugün(08-04-2014) saat 13:30′ da Erol Bilecik Endüstri Meslek Lisesi’ nde  “çocuk Gelinler” ve “Kadına Yönelik şiddet” konularında birer konferans verecekler.

Moderatörlüğünü Hatay Barosu Kadın Hakları Merkez Başkanı Av. Meral Asfuroğlu’ nun yapacağı konferansa Av. Funda ALTUNLU ve Av. Ecem DOğRU konuşmacı olarak katılacaklardır.
ıki ayrı bölümde gerçekleşecek konferansta Av Funda ALTUNLU “çocuk Gelinler”  konusunda aydınlatıcı bilgiler verecektir.

Av. Ecem DOĞRU ise “Kadına Yönelik şiddet ” konusunda hukuki bilgiler yanısıra uygulamada karşılaşılan sorunlara yönelik bilgileri katılımcılarla paylaşacak.

Halka açık ve ücretsiz olarak gerçekleşecek konferansa tüm Hatay halkı davetlidir.
Yer: Erol Bilecik Endüstri Meslek Lisesi
Tarih: 8-Nisan-2014 saat 13:30

*****************************

Hatay Barosu Kadın Hakları Komisyonu üyeleri Erol Bilecik Endüstri Meslek Lisesinde Aile ıçi şiddet, şiddet çeşitleri, şiddetin önlenmesi ve şiddete karşı önlemler ile başvuru yolları ve çocuk yaşta evlilikler ve sakıncaları, önlenmesi konularında bilgilendirme konferansı verildi.

Konferansa konuşmacı olarak Avukatlar Ecem Doğru ile Funda Altunlu katıldı.

Konferans öncesi bilgi veren Hatay Barosu Kadın Hakları Komisyon Başkanı Av. Meral Asfuroğlu, şiddet önlenmesi ve çocuk yaşta evlilikleri konferansını birçok okulda verdik ve vermeye devam edeceklerini söyledi.

şiddet konferansı veren Avukat Ecem Doğru, Son yıllarda aile-içi şiddetin özellikle kadına yönelik şiddetin hızla arttığı ve bunun yanında istismarı bildiren kadın sayısında da artış olduğu görüşü kabul görmekte olduğunu söyledi.

şiddet olgularında özellikle son dönemde şiddetin öldürmeye kadar varan düzeye çıkmış olması olayın ciddiyetini arttırmakta olduğunu belirten Doğru,”

Olgular ve istatistikler çok yaşanan bir problemle karşı karşıya olduğumuzu göstermektedir.

Yapılan çalışmalar, aile-içi şiddetin sınır tanımadığını, dünyanın her yerinde, bir problem olarak insanlığın karşısına çıktığını göstermektedir” dedi.

Avukat Funda Altunlu, çocuk yaşta evlilik hakkında geniş bilgiler verdi.

You must be logged in to post a comment Login

Yorum yazın...

Wordpress Haber Teması Tasarım ve Programlama: Seçkin Talanöz