Son Dakika
20 Ocak 2018 Cumartesi

ATSO’dan Sosyal sorumluluk projesi…

30 Nisan 2014 Çarşamba, 19:48
atso

ATSO; BİR SOSYAL SORUMLULUK PROJESİ DAHA TAMAMLADI

Antakya Ticaret ve Sanayi Odası’nın sahibi olduğu, Hatay Erol Bilecik Teknik ve Endüstri Meslek Lisesi, KOSGEB ve Hatay İŞKUR Müdürlüğü’nün ortağı olduğu “Bilgi Emeğe Dönüşüyor” projesinin kapanış toplantısı 29 Nisan 2014 tarihinde Erol Bilecik Teknik ve Endüstri Meslek Lisesi’nde gerçekleştirildi.

Doğu Akdeniz Kalkınma Ajansı’nın Sosyal Destek kapsamında hibe sağladığı projenin Sertifika Töreni ve Kapanış Toplantısına Adalet ve Kalkınma Partisi İl Başkanı Süleyman Tenekecioğlu, KOSGEB Hatay Hizmet Merkezi Müdürü Seraceddin Özcan,  Hatay İl Milli Eğitim Müdür Yardımcısı Zeynel Abidin Şenses, Antakya Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanı Hikmet Çinçin, Hatay Esnaf Kefalet Kooperatifi Başkanı Sabit Teksöz, ATSO Genel Sekreteri Serdar Yılmaz Saraç, Hatay ABİGEM Koordinatörü Bülent Yüce, Doğu Akdeniz Kalkınma Ajansı Uzmanları, Hatay Erol Bilecik Teknik ve Endüstri Meslek Lisesi Müdürü Sabri Tazearslan, Öğretmenler, kursiyerler ve aileleri katıldı.

Proje Koordinatörü Zuhal Özcan’ın Proje Sunumu ile başlayan Sertifika Töreni ATSO Başkanı Hikmet Çinçin’in açılış konuşmasıyla devam etti.Çinçin konuşmasında;

“Doğu Akdeniz Kalkınma Ajansı’nın 2012 yılında açmış olduğu Sosyal Destek Programında ‘’Tasarımımı Güvenimle Üretiyorum’’ Projemizde de engelli hemşerilerimize Takı Tasarımı ve Bez Bebek yapımı kursları düzenlemiştik.

2013 yılında ise ortopedik engelli hemşerilerimize destek olma adına sosyal sorumluluk bilinciyle yine SODES kapsamında ‘’Bilgi Emeğe Dönüşüyor’’ isimli projemizi uyguladık. Bu projede ellerini kullanabilen ortopedik engellilere ‘İngilizce, Web Tasarımcısı, Grafik Animasyon ve Girişimcilik’ eğitimleri verilmiştir.

Sosyal Destek Projelerinde mütevazı bütçelerle başta dezavantajlı gruplar olmak üzere hedef gruplar meslek edindirme kurslarına katılmış oluyor. Hem yeteneklerini kullanmış hem de yeni bilgiler edinerek iş sahibi olmak için adım atmış oluyorlar. 30 engelli gencimiz bu projeden faydalanmış ve temel bir ihtiyaç olan ara eleman ihtiyacını karşılayacak duruma gelmiştir. Bizim diğer Sosyal Destek Projelerinden de beklentilerimiz bu yöndedir.

Son yıllarda Avrupa ülkelerinden ihraç ettiğimiz projeli çalışma kültürü kamu sistemine yerleşti. Aslında bunun ileride topluma kazandıracağı en önemli şey de budur. İster kamu yöneticisi olun, ister özel sektör, ne iş yaparsanız yapın işe önce projesini çıkararak başlama kültürüdür. Belki de ileride en önemli kazanım bu olacaktır.

Sosyal Destek Projelerini hayata geçirebilmemiz için maddi imkân sağlayan fonlar ayıran başta Doğu Akdeniz Kalkınma Ajansına; 12 ay süresince Proje faaliyetlerini beraber yürüttüğümüz, eğitimlerimizin yanı sıra sertifika törenimiz için bize kapılarını açan Erol Bilecik Teknik ve Endüstri Meslek Lisesi’ne, faaliyetlerimizin hızlı ve uyumlu şekilde yapılmasına katkı sunan KOSGEB ve İŞKUR’a teşekkür ediyoruz.” dedi.

 

You must be logged in to post a comment Login

Yorum yazın...

Wordpress Haber Teması Tasarım ve Programlama: Seçkin Talanöz