Son Dakika
21 Temmuz 2018 Cumartesi

ATSO’ nun GTO ziyareti…

23 Ekim 2009 Cuma, 10:13
ATSO’ nun GTO ziyareti…

Antakya Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanı Hikmet çinçin ve beraberindeki heyet, Gaziantep Ticaret Odası’nı (GTO) ziyaret ederek Yönetim Kurulu Başkanı Mehmet Aslan, Meclis Başkanı Zeki Yağcı ve yönetim kurulu üyeleriyle bir araya geldi.
Ziyarette konuşan GTO Yönetim Kurulu Başkanı Mehmet Aslan, ziyaretten duyduğu memnuniyeti dile getirdi. Antakya Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanı çinçin ve beraberindeki heyete Gaziantep’in sosyal, kültürel ve ekonomik yapısı ile ilgili bilgiler de veren GTO Başkanı Aslan, Gazianteplilerin üretici ve müteşebbis olma gibi bir özelliğe sahip olduğunun altını çizerek, “Gaziantepli zoru başarmayı sever. Devletten hiç yardım almadan 4 organize sanayi bölgesi 1 de serbest bölge kurduk.
Birlik ve beraberlik sayesinde birçok zorluğu aştık” dedi.Komşu ülkelerle, özellikle Suriye ile ilişkilerde gelinen noktanın da değerlendirildiği ziyarette Başkan Aslan, Türkiye’nin komşu ülkelerle olan ilişkilerini geliştirmesi gerektiğini ve bu yönde uzun yıllar çalışma yürüttüklerini anımsatarak, “Son dönemde komşu ülkelerle ilişkilerin geliştirilmesi amacıyla hayati adımlar atıldı. Bizler bugüne kadar yürüttüğümüz projelerimizle atılan bu adımlara zemin hazırlamaya çalıştık. Gelinen nokta memnuniyet vericidir. Oda olarak uzman ve deneyimli kadrolarımızla birçok proje yürütüyoruz. Bütün bilgi, birikim ve personelimizle sizlere desteğe, iki kent arasında her anlamda karşılıklı işbirliğine hazırız” diye konuştu.
 
Antakya Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanı Hikmet çinçin ise konuşmasında, Gaziantep Ticaret Odası’nın yaptığı çalışmalarıyla kente ve bölgesine önemli kazanımlar sunduğunu belirten çinçin, Suriye ile ilişkilerde gelinen noktayı da değerlendirerek, ”Vizesiz geçiş sayesinde özellikle Suriye ile ilişkiler daha da canlanacak. Bu karar iki ülke için büyük avantaj sağlayacak, ihracatta yaşanan çok sayıda olumsuzluğu da ortadan kaldıracaktır” ifadelerine yer verdi.
Konuşmaların ardından GTO Yönetim Kurulu Başkanı Mehmet Aslan ve Antakya Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanı Hikmet çinçin, ziyaretin anısına karşılıklı olarak birbirlerine hediye ve plaket takdim etti

You must be logged in to post a comment Login

Yorum yazın...

Wordpress Haber Teması Tasarım ve Programlama: Seçkin Talanöz